Blíží se svátek vína. Vinohradské vinobraní zve na sortiment 40 vybraných vinařství

10.9.2019
Fefík

Vinohradské vinobraní láká na ochutnávku českých a moravských plodů již třiadvacet let.
Ani tento rok nebudete ochuzení o nabídku toho nejlepšího, co se na našich vinicích urodilo. Znalci se budou předhánět ve svém sommelierství a budou degustovat suchá, polosuchá, šumivá vína bílé, červené i růžové barvy, a další podivuhodné odrůdy, které se vyrábějí v Mikulovské, Slovácké nebo Velkopavlovické oblasti.

K vinobraní patří i pestrý hudební doprovod, který cílí napříč generačním spektrem. K poslechu zahraje klasická cimbálovka, kapely The Tap Tap, Vltava, Pokáč, Švihadlo, porci zábavy slibují také Circus Brothers a další. To vše pod moderátorským dohledem Petra Jančaříka.

Program nezapomene ani na ty nejmenší.
Vhodné rozložení atrakcí budou doplňovat workshopy jako leptání skla, výroba vlastního památkového předmětu z akce či řezba dřevěných hraček. Chystají se i atraktivní soutěže pro všechny.
„Jako každý rok budou moci návštěvníci hlasovat pro nejlepší víno, nejlepší burčák a nově také pro nejsympatičtější obsluhu,“ popisuje mluvčí Prahy 3 Michaela Luňáčková.

Obrazy a kresby Karla Benetky jsou plné harmonie a humoru. K vidění jsou na Novoměstské radnici

„Celá akce ze strany MČ už bude od letoška navíc bez plastů na jedno použití, ať už jde o kelímky, tácky, brčka či příbory,“ dodává radní pro kulturu a životní prostředí Jana Belecová. Prodávat se budou také oblíbené brandované sklenice s motivem od výtvarníka Martina Velíška.
Stánky budou po oba festivalové dny otevřeny od 12 hodin, program proběhne od 15 hodin v pátek a od 13 hodin v sobotu, vždy do 21:30 hodin.

Letos potvrdila účast Vinařství Gertner, Vinařství Holakovský, Vinařství Maláník-Osička, Vinařství Bronislav Vajbar Rakvice, Vinařství Válka, Rodinné vinařství Gréger, Sonberk, Sklep Na Bařině, Vinařství Jaštík, Vinařství Veverka Čejkovice, Rodinné vinařství Drmola, Vinařství Jan Plaček, Vinařství Hrozínek, Vinařství Helena, Rodinné vinařství Suský, Vinařství Vydařelý & Holomáč, Vinařství Kubík, Rodinné vinařství Janásovi Blatnička, Vinařství Starý vrch, Vinařství Štěpán Maňák, Zarazické vinařství, Vinařství Filip Mlýnek, Víno Průdek, Vinařství Fučík, SALABKA vinařství, Vinařství Hrabal, Vinařství Skrášek Lubomír, Vinařství David Chocholatý, Vinařství Konečný Čejkovice, Vinařství Veverka Strážnice, Vinařství Žůrek, Vinařství Volařík, Vinařství SPIELBERG, Vinařství Mezuliáník, Vinařství KNĚŽÍ HORA, Vinařství Švásta & Kadlec, Vinařství rodiny Machových, Dog in Dock Winery, Polivka Winery, Vinařství Dufek, Rodinné vinařství Košut, Vinařství Bílé Karpaty, Vinařství Hruška, Alexander wine, Vinařství Krist a Vinařství Trávník.

Zdroj: Radniční noviny Prahy 3

FOTO: Vinohradské vinobraní

Vinohradské vinobraní - 1 A24A5965xx_resizeVinohradské vinobraní - DCIM101GOPROVinohradské vinobraní - 3 A24A5560x_resize_mediumVinohradské vinobraní - 4 IMG_6646xx_resize_mediumVinohradské vinobraní - 5 IMG_7067x_resize_medium
Další fotky
Vinohradské vinobraní - OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Nepřehlédněte