• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Brněnský dopravní podnik láká na štědrý náborový příspěvek

  26.9.2023
  Simona Knotková

  Brněnský dopravní podnik pokračuje v kampani, která má přilákat nové řidiče, především autobusů.

  Kdo nastoupí do kurzu pro nové řidiče po 1. říjnu, dostane náborový příspěvek 100 000 korun. Pokud přijdou zájemci s již hotovým řidičským průkazem na autobus, dostanou stejně jako již dříve příspěvek 150 000 korun, uvedla v tiskové zprávě mluvčí podniku Hana Tomaštíková. Podnik tak navazuje na letákovou kampaň ve vozech, kde láká nové řidiče na různé slogany.

  Pro dopravní podnik jezdí nyní téměř 1500 řidičů, celkem má 2600 zaměstnanců. Do ideálního stavu by potřeboval jich do ideálního stavu ještě 50. „S nedostatkem řidičů se dlouhodobě potýkají všichni dopravci a dopravní podniky. Za poslední dva roky jsme našim zaměstnancům navýšili mzdy o 18 procent a ke stávajícím benefitům přidali zdarma psychologickou péči, fyzioterapii nebo masáže. Snažíme se, aby naši lidé neměli důvod odcházet jinam a naopak, abychom byli atraktivním zaměstnavatelem pro nové,“ řekl generální ředitel Miloš Havránek.

  Příspěvek 100 000 korun vyplatí novým řidičům podnik ve dvou splátkách. „Po skončení kurzu nebo zkušební doby dostanou 60 000 a 40 000 po odpracovaném roce. Podmínkou je zůstat u podniku minimálně čtyři roky a během nich odpracovat 6000 hodin,“ uvedl Havránek.

  Kurzy pro nové řidiče autobusů, trolejbusů i tramvají otevře dopravce po Novém roce. „Náborový proces trvá jeden až dva měsíce, proto doporučujeme, aby se zájemci na naše osobní oddělení hlásili co nejdříve. Ještě před začátkem kurzu musí absolvovat dopravně-psychologické vyšetření a lékařské prohlídky,“ uvedla vedoucí personálního odboru Vlasta Jánská. Kurzy trvají podle trakce dva až 4,5 měsíce, už během nich ale pobírají účastníci mzdu. Průměrná nástupní mzda řidiče včetně přesčasů je téměř 40 000 korun, průměrná mzda všech řidičů je 43.000 korun. Podle Jánské do podniku často přicházejí buď lidé, kteří mění zaměstnání, velmi často například číšníci, skladníci či prodavačky, lidé z administrativy nebo také lidé, kteří mají vyšší vzdělání, ale chtějí z práce odcházet s čistou hlavou.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte