• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Brutální odplata: sousedský spor kvůli hlasité hudbě skončil až nečekanou pomstou

  2.10.2022
  Doris Drienová

  Pokud zrovna nežijete na samotě u lesa nebo podle vzoru Robinsona na pustém ostrově, určitě víte, jak důležité je mít dobré sousedy. Můžete mít překrásný dům na úžasném místě nebo ten nejútulnější byt v celém městě, když ale máte za souseda někoho, s kým je těžké vycházet po dobrém, může se i váš ráj na zemi proměnit v hotové peklo.

  Bizarní sousedský spor: Sousedka mi zničila zahradu buráky!

  Sousedské spory vznikají z nejrůznějších příčin, nejčastěji ale k hádkám dochází kvůli hlasité hudbě, plačícím dětem nebo udržování pořádku ve společných prostorech, obvykle na chodbách a předzahrádkách. Neméně častou záminkou ke stížnostem sousedů jsou také hlučné partnerské hádky nebo naopak intimní hrátky.

  Obecně platí, že nejvíce sousedských potyček vzniká, když jeden ze sousedů ruší druhého hlukem. A právě to se stalo i uživateli sociální sítě Reddit. Je sice majitelem domu, takže má pro svůj život víc klidu, než obyvatelé bytů, kteří jsou obklopení domovy cizích lidí úplně ze všech stran. Jenže žije v sousedství, kde jsou domy vcelku blízko u sebe, takže pokud vaši sousedé dělají hluk, slyšíte ho.

  Smrtící mazlíček: chovatele zabil jeden z jeho svěřenců, v domě jich měl neuvěřitelných 124!

  Tento muž se svěřil, že jeho život byl klidný až do té doby, než se do sousedního domu před několika lety nastěhovala partička mladých lidí. Tito mladíci měli rádi oslavy s hlasitou hudbou, což je v jejich věku pochopitelné, jenže nebrali ohledy na to, že vzdálenost mezi domy nestačí k tomu, aby jejich hudba nerušila sousedy. Jejich večírky se navíc obvykle táhly až do čtvrté hodiny ráno a mladíci neoslavovali jen o víkendu, ale i během pracovního týdne. Domluvy po dobrém nikam nevedly, mladíci prý vždy slíbili, že příště budou potichu a za dva dny se situace opakovala.

  Když se o víkendu nevyspíte, protože sousedi mají párty, je to k vzteku. Když se ale kvůli oslavě sousedů nevyspíte přes týden a víte, že druhý den musíte i tak vstát do práce a předvést tam určitý výkon, to už se opravdu rozčílíte. A co se stane, pokud se taková situace opakuje pravidelně, několikrát do týdne po dobu několika let?

  Divocí indičtí sousedé. Někteří z nich těží i ze své posvátnosti

  V zásadě přichází v úvahu tři možnosti: buďto jste takový flegmatik, že je vám to prostě opravdu jedno (jenže upřímně si přiznejme, kdo z nás je takhle nad věcí). Další možnost je, že se s týráním hlukem od sousedů smíříte a budete ho tolerovat, dokud nezešílíte a pak už vám opravdu nebude vadit, protože budete zavření na krásném, tichém místě v blázinci. Nebo se ve vás bude postupně, kapku po kapce hromadit vztek a frustrace za každou vteřinu spánku, o kterou jste byli připraveni, až jednoho dne tento pohár zášti prostě přeteče.

  A přesně to se stalo tomuto muži. Jednoho dne už měl dost toho, že kvůli bujarým oslavám sousedů žije svůj život v neustálém polospánku a rozhodl se pro odplatu v duchu pradávných pravidel mezilidských vztahů: „oko za oko, zub za zub“.

  Australské městečko čelí „nájezdům“ klokanů, místní se bojí vycházet z domů

  Protože jsou jejich domy opravdu blízko u sebe, hned vedle stěny ložnice sousedů má tento muž dřevěnou terasu. A protože je to terasa stará, po nějaké době z ní vylézají hřebíky a tak je potřeba je čas od času znovu zatlouct zpět. Jednoho dne, kdy se večírek sousedů opět protáhl až do svítání, se tak náš hrdina rozhodl, že jeho terasa bude potřebovat mnohem více péče, než jí věnoval doteď.

  Vzal kladivo a začal zatloukat. A zatloukal, zatloukal a zatloukal. Bylo půl osmé ráno, sousedé po večírku odpadli a doufali v odpočinek, ale on jim ho dopřát nehodlal ani omylem. Prý na něj i křičeli z okna, ale místo aby ho tím vyděsili, svěřil se, že z jejich vzteku měl obrovský pocit uspokojení, který ho jen povzbudil k další svědomité údržbě domu.

  Kokrhající kohout udělal ze života důchodců utrpení!

  Náš hlavní hrdina prý měl z této zasloužené odplaty tak dobrý pocit, že se rozhodl udělat si z ní zvyk. Zavedl si tedy osobní pravidlo: „Já nespím kvůli tobě, tak ty nebudeš spát kvůli mě, kámo!“ Po každém bujarém večírku následovala jeho brzká ranní péče o dům.

  Nebývá zvykem, aby sousedské potyčky měly šťastný konec, ale tento případ je výjimkou. Celá situace vyústila v závěr, který je až téměř pohádkově spravedlivý. Hluční sousedé válku nervů nevydrželi a po pouhých několika týdnech se prostě odstěhovali. Náš hlavní hrdina tak má v noci opět klid a může si dopřávat tolik spánku, kolik mu ranní vstávání do práce dovolí. Doufejme, že příští sousedé už budou víc ohleduplní a jeho příběh tak bude moci opravdu končit pohádkovým: a žil šťastně až do smrti.

  Mrtvoly dětí v cestovním kufru: strašlivá výhra v aukci otřásá světem

   

  Zdroj: Reddit  Nepřehlédněte