V oblasti západní Indie proběhl výzkum ohledně soužití velkých šelem a lidí. Průzkum probíhal tím způsobem, že na předem vybraná místa, zejména především na lidské stezky, bylo umístěno čtyřicet kamerových pastí s nočním viděním. Těmito kamerami bylo pořízeno 4 000 záběrů.
Výsledek vědce skutečně překvapil. Na záběrech se totiž objevilo mnohem více velkých šelem, než vědci původně předpokládali. Navíc se nejednalo pouze jen o zatoulané jedince, mnohé šelmy totiž byly kamerami na záběrech zachyceny opakovaně hned několikrát. Z toho vyplývá, že tyto šelmy zde žijí trvale a jak vyplynulo z dalšího výzkumu, rovněž se zde i rozmnožují.
Kamery celkem zachytily třináct živočišných druhů. Po kočkách domácích následovali ihned levharti a hyeny žíhané. Zajímavé je, že tato soužití probíhají více méně bez konfliktů, neboť nebyl zaznamenán žádný útok velkých šelem na člověka. Z toho vyplývá, že pravděpodobně mnohé smrtelné útoky na člověka hlášené z jiných oblastí Indie, které jsou přičítány zejména levhartům, jim v podstatě křivdí…
V zemědělské krajině jsou levharti vrcholoví predátoři. V národních parcích jsou pak jejich konkurencí větší tygři. Přirozenou potravou levhartů ve volné přírodě jsou opice a menší kopytníci, v zalidněných oblastech pak zase domácí zvířata, nejčastěji psi.
Indie se však nepotýká pouze s levharty. Doslova „gangy“ makaků rhesus zneužívají svého postavení posvátného zvířete a drze se přestěhovali do měst. Z původně turistické atrakce se postupem času stal poměrně veliký problém. Makakové postupně přecházejí od žebrání přes loupeže v obchodech a v bytech až k přepadávání lidí…