• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Australské městečko čelí „nájezdům“ klokanů, místní se bojí vycházet z domů

  17.9.2022
  Doris Drienová

  Malinké australské městečko Maaroom obývá jen asi 220 lidí, obvykle se tu tedy neděje nic neobvyklého. Poslední měsíce zde ale způsobují rozruch klokani. Ve velikých skupinách se stahují do městečka a útočí na každého, kdo jim zkříží cestu.

  Místní obyvatelé se kvůli útočným klokanům obrovským bojí vycházet na ulici. V červenci samec klokana napadl 67 let starou ženu, která si vyšla na večerní procházku. Prý ji přepadl ze zálohy, povalil a opakovaně do ní kopal. Žena po útoku skončila v nemocnici se zlomenou stehenní kostí, odřeninami a se spoustou kousanců.

  Na městských trávnících se pohybují tlupy čítající přes 15 klokanů najednou, místní ale říkají, že během dne přijde těchto skokanů do města kolem 80. Útoční jsou hlavně samci, ke konfliktům s lidmi dochází nejčastěji, když klokani brání území, které považují za své, nebo když se chtějí předvést před klokaními dámami.

  Dívenku (6) brutálně napadli cvičení pitbullové, jen díky své sestře (11) ještě žije

   

  „Jsou strašně rychlí, nikdy nevíte, kde zrovna jsou,“ řekla jedna místní starousedlice. Zdejší lidé podle ní zůstávají raději doma, než aby se náhodou střetli s útočným klokanem. Když už ven vyjít musejí, nikdy tak nečiní bez velkého klacku v ruce.

  Nájezdy klokanů podle místních autorit způsobilo to, že si obyvatelé nesekají trávníky. Klokani jsou pak šťavnatou vegetací do města přitahováni jako vegan k salátovému baru a vzhledem k početnosti jejich tlupy jim nic nebrání v tom, aby své chutě uspokojili.

  A protože na městských zelených trávníčcích mají mnohem více potravy, než by našli v okolních lesích a buši, nacpávají se vačnatci k prasknutí a rychle se množí, čímž se situace ještě více eskaluje. Maaroomské autority tak apelují na občany, aby svědomitě pečovali o své trávníky a klokany nepřikrmovali. Diskutuje se i o tom, že zvířata bude pravděpodobně nutné eliminovat.

  Zdroj: Mirror

     Nepřehlédněte