• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • „Casanova“ vylákal z osamělých žen miliony. Řádil na ulici i na seznamkách

  12.3.2018
  Šárka Turčeková

  Starý mládenec se se ženami seznamoval na seznamkách přes inzeráty nebo na ulici. Scénář byl pokaždé stejný. Snažil se s v osamělých ženách vzbudit důvěru pod různými historkami a pak z nich lákal peníze. Dohromady se mu tak podařilo si od žen „půjčit“ přes tři miliony korun. Podvedených ale může být mnohem více. Poznáváte ho? 

  Měl v rukávu vždy plno historek

  Muž vystupoval pod jménem Michel Shakir Scheit alias Michal Kotlár.

  Ženám vyprávěl různé historky, které měly mezi nimi vybudovat důvěru. „Jedné například tvrdil, že je podplukovník Československé armády a že byl na misi v Afghánistánu, kde stavěl odsolovací zařízení. Také tvrdil, že má z boje několik zranění břicha a kolene. Poté co v ženách vzbudil důvěru, tak  si od nich začal půjčovat peníze,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

  Šestnáctiletá dívka utekla z dětského domova. Od úterý se nikomu neozvala

  Jednou šlo o nákup nějakého přístroje, podruhé peníze na operaci, či do začátku podnikání. Historek měl vždy dost. Jindy tvrdil, že potřebuje peníze na letenku od Švýcarska, aby tam vyřídil dědictví ve výši 106 milionů korun.

  Podvedených je minimálně šest

  Na muže je už vyhlášeno celostátní pátrání a byl na něj vydán i zatykač. „Případ je vyšetřovaný pro trestný čin podvod, za což v případě odsouzení hrozí pachateli až osmiletý pobyt za mřížemi,“ uvedl Daněk.

  Zatím je poškozených šest, kdy je nejstarší je třiaosmdesátiletá seniorka. Škoda byla vyčíslena na 3 miliony korun a nelze vyloučit, že je poškozených ještě více.

  Podvodník okradl důvěřivce o statisíce: Navazoval s nimi kontakt na internetových seznamkách

  Popis hledaného

  Muž je střední postavy, má hnědé prošedivělé krátké vlasy, hnědé oči a brýle. Je mu 59 let.

  FOTO: Michal Kotlár alias SCHEIT MICHEL SHAHIR

  Michal Kotlár alias SCHEIT MICHEL SHAHIR - casanova policie črMichal Kotlár alias SCHEIT MICHEL SHAHIR - Policie ČR Michal KotlárMichal Kotlár alias SCHEIT MICHEL SHAHIR - Policie ČR

  Jestliže víte, kde by se mohl hledaný schovávat, nebo jste ho viděli, kontaktujte linku 158. Na tísňovou linku se mohou ozývat i lidé, kteří tomuto pánovi naletěli.

  Ve Zvoleněvsi řádili podvodníci. Podfoukli seniora a obrali ho o 100 tisíc. Pohybovali se i v Kralupech

     Nepřehlédněte