Česká krajinářská škola vysoké umělecké kvality se představí na velké výstavě v Jablonci nad Nisou

23.5.2020
Fefík

„Výběr z rozsáhlé sbírky nadace chceme veřejnosti představit od května do listopadu v prostorách kostela svaté Anny a v Domě Scheybalových. Jde o ucelený soubor dokumentující vývoj českého výtvarného umění. Prezentuje několik malířských žánrů v průběhu jednoho století, zejména romantismus, realismus a impresionismus, ale také moderní a současné směry a nové vize. Na výstavě návštěvníci uvidí českou krajinářskou školu vysoké umělecké kvality,“ říká Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstavu pořádá.
Výstava začíná v úterý 26. května.

Zachytil pro nás krásu severočeské krajiny. Nejmladší z rodu Grussů

Za zmínku jistě stojí díla umělců Františka Skály, Julia Mařáka, Quida a Antonína Mánesových, Norberta Grunda, Václava Rabase, Bedřicha Havránka, Antonína Chittussiho, Otakara Lebedy, Václava Radimského, Jaroslava Panušky, Antonína Slavíčka, Jaroslava Špillara, Aloise Kalvody, Antonína Hudečka, Kamila Lhotáka a mnoha dalších.

„Výstava bude nebývale rozsáhlá, pro její instalaci jsme beze zbytku využili prostor kostela sv. Anny, kde máme pro účely výstavy dodaný mobiliář přímo z Pražského hradu. Intimnější část výstavy bude umístěna v podkroví domu Jany a Josefa V. Scheybalových,“ dodává Vobořil.

Do prázdnin bude možno výstavu vidět v časech 10 – 12.30 a 13 – 17 hodin, v sobotu mezi 10. a 13. hodinou.

FOTO: Výstava v Jablonci: Má vlast

Výstava v Jablonci: Má vlast - 1 fara_01-scaledVýstava v Jablonci: Má vlast - 2 sv. anna MGMY JnnVýstava v Jablonci: Má vlast - 3 jablVýstava v Jablonci: Má vlast - 4 Julius Mařák -Lesní tůně, kolem 1885Výstava v Jablonci: Má vlast - 5 Antonín Chittussi – Mokřiny pod hrází, 1884
Další fotky
Výstava v Jablonci: Má vlast - 0 Otakar Nejedlý – Rozkvetlý sad, kolem 1920

Zdroj: rsch, Jablonecký měsíčníkNepřehlédněte