Četli jsme opravdu více než naše děti. Jaké jsou oblíbené knihy a časopisy dnešní nejmladší generace

19.3.2019
Karolína

I přes to, že žijeme v značně přetechnizovaném světě, je dnešní nejmladší generace stále chtivá po knihách. A nejsou to jen sci-fi knihy, jejichž příběh se odehrává ve virtuální realitě, ale například zcela normální pohádky o personifikovaných zvířatech. Jednou z nich je edice Zákon smečky od Erin Hunterové, což je kočičí sága o statečné smečce psů a od stejné autorky divočejší varianta s názvem Kočičí válečníci. Hlavní roli tu jako téměř vždy hraje souboj dobra a zla, propracované charaktery a příběh nedají dětem vydechnout. Dokonce i tak, že knihy čtou pod postelí s baterkou, stejně jako to dělávali jejich rodiče.

Básně Karla Jaromíra Erbena byly stejně temné jako jeho život. Zemřelo mu dvojče, manželka i děti

Na trhu existuje nepřeberné množství časopisů pro děti, ale ne všechny mají vhodný obsah. Časopisy by měly vzdělávat a zároveň pobavit takovou formou, která bude dětem ukazovat správný směr.

Takovým časopisem je například plátek Raketa, který je určený pro děti od 5 do 12 let. Jeho nejvýraznější stránkou jsou krásné ilustrace na recyklovaném papíře, čímž se mezi ostatními v trafikách stává unikátním. Nejvíce sympatické je, že neobsahuje žádné reklamy. Děti v něm najdou příběhy, komiksy, zábavné hry, úkoly, pokusy, tvoření, ale i vaření a básničky, vždy nějaké zajímavosti na konkrétní téma.

Pravěk pod jeho štětcem doslova ožil a paleontologie už nikdy nebude nudná. Ztracený svět Zdeňka Buriana

Myslíte si, že děti nedokážete zaujmout časopisem, který neobsahuje Marvelovské postavičky a nekřičí všemi různými barvami? Z naší vlastní zkušenosti víme, že to jde.

 Nepřehlédněte