Cizinec bez řidičáku zběsile ujížděl policistům, jeho jízdu ukončil až náraz do stromu

16.3.2023
Jaroslav Svoboda

Dvaatřicetiletý cizinec za volantem osobního auta se v pondělí rozhodl, že nebude respektovat pokyny české policie. Poté, co se ho hlídka rozhodla zastavit a zkontrolovat, zahájil svou zběsilou jízdu Chrudimí a dalšími obcemi. Po několikaminutové honičce narazil do stromu. Test na alkohol i drogy pochopitelně odmítl.

Krušné chvíli zažili v pondělí policisté z Chrudimi, kteří chtěli zastavit řidiče Škody Octavia. Ten ale reagoval přesně obráceně a hlídce začal ujíždět z Chrudimi směrem na Markovice. Policisté museli jet chvílemi až stopadesátikilometrovou rychlostí.

„V Heřmanově Městci muž odbočil z hlavní silnice do parku, ale ani tam na lesních a polních cestách se policistům nechtěl vzdát. Nakonec nezvládl zatáčku, vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu. Proč dvaatřicetiletý cizinec policistům ujížděl, budou nyní kolegové zjišťovat. Je ale možné, že s tím mohlo mít něco společného jeho odmítnutí podrobit se testu na alkohol i na drogy. Řidič podle policistů navíc nevlastní řidičské oprávnění skupiny B, které by ho opravňovalo řídit motorové vozidlo do 3,5 tuny. Při nehodě naštěstí nikdo nebyl zraněn,“ uvedla k celé události policejní mluvčí Dita Holečková.

Cizinci teď hrozí pokuta až 50 tisíc korun a jeden až dva roky zákazu řízení.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte