Cizinec převážel v kamionu 27 migrantů

5.8.2022
Andrea Jančová

Nelegální migranty odhalili policisté z plzeňské cizinecké policie společně s německými kolegy. V kamionu, který zastavili na hraničním přechodu v Rozvadově, se ukrývalo 27 běženců.

Policisté z odboru cizinecké policie plzeňského krajského ředitelství společně s německými kolegy prováděli v nočních hodinách kontroly na bývalém dálničním hraničním přechodu Rozvadov.  Zaměřili se při tom na nelegální tranzitní migraci a odhalování skrytých osob ve vozidlech. V rámci kontrol zastavili a kontrolovali kolem půlnoci nákladní vozidlo s cizími registračními značkami, které řídil 53letý cizinec.

Běženci ukrytí v kamionu

Jak pro Náš region popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková – hlídka provedla kontrolu posádky vozidla a následně i kontrolu nákladního auta.  Při tom policisté zjistili, že se v nákladovém prostoru nachází 27 osob bez oprávnění k pobytu. V souvislosti s tím byly osoby zajištěny a eskortovány k dalším úkonům. Řidiče nákladního vozidla policisté zadrželi a následně zahájili tachovští kriminalisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Případem se nadále zabývají kolegové z odboru obecné kriminality plzeňského krajského ředitelství.

Zdroj : vz, Policie České republikyNepřehlédněte