Co všechno se může stát. Arriva mi prodala jízdenku na neexistující vlak

Další fotky

I s místenkou. A já se tím vlakem pokusila odjet. Pochopitelně v dobré víře. Absurdní zkušenost s českou železnicí je tak bizarní, že si zaslouží zveřejnění. I když hlavně jako varování.

Ke všemu došlo jen proto, že 14. července jsem se vypravila podívat se a nafotit, jak lesáci těžbou ničí unikátní a dosud pořádně nevysvětlenou pradávnou památku, kamenné Kounovské řady. Tato poměrně jednoduchá mise, na níž se nás vydalo celkem pět, si vyžadovala zakoupit si jízdenku do Rakovníka. A vzhledem k mému bydlišti pro mě bylo jednodušší jet tam vlakem z nádraží Veleslavín než autobusem ze Zličína.

Na mobilu jsem na několikátý pokus tedy zakoupila jízdenku na rychlík od Arrivy na 7.19 hodin i s místenkou a v klidu a včas dorazila na stanici metra Veleslavín. Tabule upozorňující v podchodu na jakousi výluku jsem ignorovala. To se mě netýká, mám přece jízdenku s místenkou, pro jistotu s sebou vytištěnou.

V pohodlných sedm hodin jsem došla na nádraží Veleslavín, pokochala se tamními růžemi a pohledem na bagr či co na vzdálenější koleji. Pořád v klidu. Došla jsem k nádražní budově a tam jsem již upozornění na výluku ignorovat nemohla. Přívětivá zaměstnankyně mi přes koleje ukázala zastávku, z níž náhradní autobusovou dopravu odjedu do Kladna, kde nastoupím na „můj“ rychlík.

Lidé bijí na poplach. Kounovské kamenné řady v ohrožení

Pořád v pohodě, protože do odjezdu stále ještě zbývalo luxusních 10 minut, jsem podchodem došla na zastávku. A zjistila, že „můj“ autobus odjel v 7.05. Jinak by ten rychlík na Kladně nestihl. Místní organizátor z ČSD mi doporučil jet jejich autobusem, ovšem politoval mě, že na Kladně ten rychlík nestihnu. Na moji otázku, na co mi je potom ta moje jízdenka, odpověděl s nádražáckou přímostí, že na ho…

Abych dojela do Rakovníka na čas a mohla se tam připojit ke zbytku výpravy, uvažovala jsem o tom, že z Kladna bych mohla dojet nějakým autobusem. Mobil poradil, že možné by to bylo. Kdyby ovšem existovalo jakékoliv časově vyhovující spojení na Kladně mezi nádražím železničním a autobusovým.

Neexistovalo. Nezbylo než asi hodinu počkat na vlak osobní jedoucí z Kladna do Rakovníku. Zeptala jsem se na pokladně, zda mi na něj platí jízdenka, kterou disponuji. Paní usoudila, že pokud je jízdenka do Rakovníka a já jedu do Rakovníka, tak samozřejmě platí. Průvodčí byl opačného názoru s poukazem na to, že jízdenka je od Arrivy a vlak od Českých drah.

Vybrat si „správný“ vagón ve vlaku může zachránit život

Do Rakovníka jsem dojela se zpožděním hodiny a deset minut. Kolegyně a kolegové na mě po tu dobu počkali u kávičky a dortíků v cukrárně. Budiž jim to přáno. Komu však přáno nebudiž? Arrivě.

Druhý den po návratu jsem tedy oslovila Arrivu, jak to že prodávají jízdenky na neexistující vlaky, a to dokonce i s místenkami. Odpověď přišla bleskově, s omluvou a vrácením jízdného. Vysvětlení bylo jednoduché, prajednoduché. Pro jejich prodejní systém žádné výluky neexistují, protože není propojen se systémem, který by do něj aktuální výluky vnášel. Arriva doufá, že se tak ale již brzy stane a případ jako můj se nebude opakovat.

Zda a kdy se tak stane, se neví. Možná se tak už dokonce i stalo. Ale pokud si nechcete zkazit cestu či výlet s Arrivou, rodinou, psem a ideálně i tchyní, nákup jízdenek na vlak zahajte rekognoskací výluk, poruch a oprav. Nebo vám nezbyde než za výluky mlátit hlavou o koleje. Když nic nejede, je to zcela bezpečné.

FOTO: Jen prázdný nádraží….

Jen prázdný nádraží…. - All-focusJen prázdný nádraží…. - All-focusJen prázdný nádraží…. - All-focusJen prázdný nádraží…. - All-focusJen prázdný nádraží…. - All-focus
Další fotky
Jen prázdný nádraží…. - All-focusJen prázdný nádraží…. - All-focusJen prázdný nádraží…. - All-focusJen prázdný nádraží…. - All-focusJen prázdný nádraží…. - All-focusJen prázdný nádraží…. - All-focusJen prázdný nádraží…. - MHDJen prázdný nádraží…. - All-focus
Dnes, 17:20
Vládě se boj proti onemocnění covid-19 vymkl z rukou. Bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček řekl,...
Dnes, 15:40
S končícím létem začínají klesat teploty, a tak je opravdu ideální čas konečně opravdu začít...
Dnes, 13:40
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Dnes, 13:40
Na začátku příběhu usedlosti Ladronka byla záliba Karla IV. ve vinné révě. Na svazích rostly...
Dnes, 11:40
Lidské tělo je bezesporu nesmírně složité. Troufáme si i říci, že je nejsložitějším živým organismem,...
Dnes, 10:20
Pěstování máku má ve střední Evropě a hlavně v Čechách dlouhou tradici. První zmínky o...
Dnes, 08:12
Vesnice Mírovice ležící těsně za hranicí Prahy je jen menší osadou, ačkoliv v posledních letech...
Včera, 15:40
Známá scéna ze seriálu Sňatky z rozumu. Forman Nedobyl, z Rokycan, má od jisté doby...
Včera, 13:40
Dobrodružný příběh, neuvěřitelný tak, že by se ho zdráhal zfilmovat každý jen trochu soudný filmový...
Včera, 11:40
Nyní, tedy v době, kdy republiku i celý svět ovládá strach z neznámého onemocnění –...
Včera, 10:20
Řekové si rádi užívají života a jídlo je jedním z projevů tohoto užívání. Místní lidé...
Reklama