Diagnostika o dvou víkendech omezí provoz na Palackého mostu

10.5.2019
Martin Solar

V obou případech bude provoz na mostu uzavřen pro automobily a MHD v noci ze soboty na neděli a z neděle na pondělí mezi 22:00 a 4:50. Palackého most je jeden z pražských mostů, které jsou ve špatném stavu a město plánuje jejich celkovou rekonstrukci. Diagnostiku TSK nechává dělat i u dalších pražských mostů.
V době uzavírek bude doprava vedena objízdnou trasou přes Jiráskův most. Výluka se bude týkat také tramvajových linek 5, 7, 10 a 16 a noční linky 94, které pojedou přes Národní třídu, Újezd, Švandovo divadlo a Arbesovo náměstí. Most zůstane otevřen pro cyklisty a pěší.
Tzv. statické zatěžovací zkoušky spočívají v tom, že se jednotlivé části konstrukce podrobí zatížení, které zjistí její stav. Při diagnostice budou pracovníci stav mostu zjišťovat také s pomocí hloubkových sond, pro které je nutné provést devět vrtů z vozovky a jeden šikmý vrt do výtoňské náplavky. Vrtání začne 6. května, auta budou místo vrtů objíždět. V rámci diagnostiky už most prozkoumali potápěči, průzkum podle zástupců TSK ukázal, že pilíře nejsou podemlety.
Problémy se stavem mostů se v Praze řeší dlouhodobě, předloni se zřítila lávka v Troji. Kromě Palackého se nyní zkoumá Hlávkův most a most Legií, které jsou rovněž ve špatném stavu. Diagnostika a dopravní omezení čekají i Barrandovský most a Lanový most na Jižní spojce. Špatně je na tom také Libeňský most, kde město připravuje rekonstrukci. Práce by měly začít letos.
Zdroj: čtk

Ceny bytů dále stoupají, jejich růst však zpomalilNepřehlédněte