Dny japonské kultury v plzeňské zoo! Dojde i na souboj samurajů

13.5.2022
Andrea Jančová

Jarní akce v plzeňské zoo jsou v plném proudu. Po dvou letech vynucené covidové pauzy se sem vrací tradiční jarní víkendová akce Dny japonské kultury. Během nadcházejícího víkendu se návštěvníci mohou těšit na prezentaci původního boje samurajů, ukázky japonského bojového umění a další zajímavosti související se zemí vycházejícího slunce.

K vidění budou i tradiční bonsaje, děti si vyrobí origami nebo bude možnost ochutnat japonskou kuchyni. Slavnostní zahájení Dnů japonské kultury je přichystáno na sobotu 14. května v 11 hodin v areálu Zoologické a botanické zahrady města Plzně. Po oba dny nabídne program samurajskou show, prezentaci původního boje samurajů, ukázky japonského bojového umění aikido. Japonsko v miniaturách přiblíží středověkou i současnou zemi. Bonsai centrum Staňkov vystaví originální miniaturní stromky.

Dny japonské kultury

Ochutnávku japonské kuchyně zajistí Výchovný a dětský domov se školou Hostouň, na neděli připravili organizátoři i čajový obřad. Oba dny budou doplněny hudebními a tanečními vystoupeními. Akci pořádá Sdružení IRIS ve spolupráci se Zoologickou a botanickou zahradou města Plzně, Česko-japonskou společností a Městským kulturním střediskem Stod.

Zdroj :vz, TZ ZOO Plzeň


Témata:

Nepřehlédněte