Drzý zloděj a líná zlodějka řádili na Lounsku

24.11.2021
Jaroslav Svoboda

Neznámý muž přišel dvakrát během několika minut do cizího domu, aby si odnesl peníze. Očividně se nebál ani toho, že uživatelé domu byli právě doma. Naproti tomu zlodějka, kterou již dříve policisté dopadli a která dostala trest obecně prospěšných prací, skončila ve vězení – nechtělo se jí pracovat.

Drzý zloděj okradl seniory

Neznámý pachatel dokonce dvakrát po sobě vnikl do cizího domu, odkud odcizil peněženu se sedmi tisíci korunami.

„Do rodinného domu měl vstoupit odemčenými dveřmi. Když ho na chodbě přistihl devadesátiletý majitel domu, muž mu řekl, že někoho shání a rychle se odporoučel. Zřejmě mu to však nedalo a po chvíli to zkusil znovu. Tentokrát cizího muže uviděla o sedm let mladší manželka vycházet z ložnice. Opět tvrdil, že někoho shání a pak odešel. Seniorka po jeho odchodu zjistila, že jim v domě chybí peněženka, ve které bylo sedm tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody. Pachateli v případě dopadení hrozí dvouleté vězení.

Milovičtí mohou při cestách vlakem využít novou cyklověž u nádraží

Líná zlodějka z Loun

Pobytu za mřížemi se nevyhne 31letá žena z Loun. Soud ji vloni za krádeže odsoudil k trestu obecně prospěšných prací v rozsahu 300 hodin. Dotyčné však zřejmě práce nevoněla a tak tento trest vůbec nezačala vykonávat. V důsledku toho jí soud obecně prospěšné práce přeměnil na trest odnětí svobody. Pobyt za mřížemi však ženu podle všeho také moc nelákal, takže do věznice i přes výzvu k nástupu do výkonu trestu nenastoupila. Záměr vyhnout se vězení jí však nevyšel, na základě vydaného soudního příkazu ji nakonec do věznice eskortovali policisté.

„Vyšetřovatel navíc kvůli popsanému jednání ženu obvinil ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Pobyt ve vězení by se jí tak mohl v závislosti na rozhodnutí soudu prodloužit v krajním případě až o dva roky,“ sdělila dále policejní mluvčí.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte