Dvouleté dítě nechtělo v letadle roušku. Přilepte mu ji, poradila šokované matce letuška

24.8.2021
Simona Knotková

Dvouletá dcera Ali Cleek si ráda cucá palec. Stejným způsobem se chtěla uklidnit také v momentu, kdy usedla na sedadlo letu Southwest Airlines. Tím ale porušila cestovní nařízení, které velí mít po celou dobu cesty na sobě roušku.

Vystrašeného autistického chlapce donutili podstoupit test. Letecká společnost Ryanair se teď omlouvá

K rodině následně dorazila dvojice letušek. Jedna z nich matce poradila, aby plačícímu dítěti buď vystřihla díru do roušky, nebo mu roušku přilepila na obličej. Šokovaná žena se o svém zážitku rozpovídala na Instagramu.

„Nemám pro to žádná slova. Ještě teď se třesu. Nechci být tím člověkem. Chápu, že nošení roušky je federální příkaz. Respektuju to. Stejně tak bychom ale neměli zapomínat na lidskou slušnost. Soucit,“ píše na sociální síti.

Dodává, že i v případě, že se jednalo o sarkasmus, ji podobná reakce dostala do rozpaků. Na základě příspěvku Cleek kontaktoval zástupce letecké společnosti, který se za chování zaměstnanců omluvil. Žena doufá, že se podobná situace na letech Southwest Airlines už nebude opakovat.

„Nechci, aby žádný další rodič skončil v slzách kvůli tomu, že jeho dvouleté dítě nechce roušku. Nechci, aby nikdo další nasazoval svému dítěti roušku násilím. Nechci mít ani pocit, že nemůžu cestovat se svým dítětem,“ uvedla do médií.

Zdroj: FOX NewsNepřehlédněte