Evropský týden mobility 2021! Bezpečně a zdravě udržitelnou dopravou

13.9.2021
Redakce

V tradičním termínu 16.–22. září se i letos uskuteční Evropský týden mobility, který spojuje města napříč celou Evropou. Tuto kampaň pořádá Evropská komise již od roku 2002 s jediným cílem: podpořit udržitelné formy dopravy a vytvářet tak příjemnější a zdravější město pro život.

Praha k této události připravuje pestrý program, jehož smyslem je motivovat obyvatele k zamyšlení se nad tématem dopravy a jejím vlivem na náš život a ukázat, že po městě se dá pohybovat i chytře, zdravě a pohodlně.

Tradiční Den bez aut se letos bude konat v sobotu 18. září, a to ve třech lokalitách v metropoli. Těšit se můžete i na oblíbené sousedské slavnosti Zažít město jinak! Každý den bude na dvou stanovištích v Praze připraven pojízdný cykloservis, který provede základní servis Vašeho kola zcela zdarma. Vychutnat si ranní kávu a dozvědět se novinky z pražské železniční dopravy můžete při tradiční Snídani na peróně, která se uskuteční ve čtvrtek 16. září na pěti pražských nádražích.

Vyvrcholením programu letošního Evropského týdne mobility v Praze bude celodenní open-air akce „Oslava zdravé dopravy“ plná diskusí a rozhovorů s odborníky na téma dopravy a zdravého pohybu. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Na místě zažijete například workshop bezpečného dopravního chování nebo první pomoci, zasoutěžíte si na trenažérech jízdy na kole nebo si můžete nechat změřit tělesné hodnoty a poradit ohledně zdravého životního stylu. Svou činnost Vám představí vybrané městské organizace. Připravena bude i dětská „koloběžková“ dopravní dráha, virtuální realita a také kulturní program. „Oslava zdravé dopravy“ se bude konat ve středu 22. září na náměstí Republiky!

Téma letošního ročníku Evropského týdne mobility zní „Bezpečně a zdravě udržitelnou dopravou!“ – tak neváhejte a přijďte se inspirovat, jak se po městě dopravovat zdravěji. Všechny informace k programu se dozvíte na stránkách www.etm.praha.eu.

PR


Témata:

Nepřehlédněte