Exkluzivně Honza Tuna: 10 ZBRANÍ PROTI COVIDU A NEMOCEM

4.12.2021
Jan Tuna

Jak jsem minule slíbil, mám pro Vás deset způsobů, jak si co nejvíce posílit imunitu. Právě teď na podzim a před dlouhou zimou, kdy je oslabena a kdy na nás ze všech stran útočí zákeřné viry včetně toho, který ve velkém zabíjí a posílá tisíce lidí do nemocnic a na jednotky intenzivní péče.

Pro mnohé možná překvapivě začneme něčím, co by s imunitou moc nespojovali. SEX. Zásadně zlepšuje psychiku, náladu a působí také jako prevence proti depresím. A tím posiluje naši imunitu. Při orgasmu se uvolňují důležité hormony. Dopamin, serotonin, oxytocin a také imunoglobulin, což je jedna ze základních molekul imunitního systému významná pro obranu organismu před viry a bakteriemi. Lékaři doporučují sex alespoň dvakrát až třikrát týdně. Pokud ale nemáme partnerku či partnera, nezoufejme. Většina ze zmiňovaných hormonů se uvolňuje i při masturbaci.

Vitamíny z přírody

V boji proti virům včetně covidu je zásadní VITAMÍN D. Toho máme v našich končinách velký nedostatek. Naše tělo ho syntetizuje z UV B záření. Ale pouze od jara do září, kdy je slunce vysoko nad obzorem. V zimě ho tak musíme získat z jiných zdrojů, které ale u nás bohužel zas tak nefrčí. Především tučné mořské ryby jako například losos, makrela, sleď, úhoř, které bychom měli jíst alespoň dvakrát týdně. Dále pak mořské plody, vnitřnosti a žloutky vajec volně chovaných slepic. Druhý vitamín, bez kterého boj s nákazou nevyhrajeme, je VITAMÍN C. A ten zase obsahuje kysané zelí, šípky, červené papriky, pomeranče a citrony, kiwi, nať zelené petržele a brokolice. Nic z toho nesmí být tepelně zpracované, protože vysoké teploty vitamín C ničí. Čerstvá brokolice aspoň mně chutná více než ta vařená. Dá se nakrájet do salátů či na chleba s tvarohem. Šípkový čaj zase nikdy nevařme. Rozdrcené šípky nechme přes noc vylouhovat ve vodě a tu pak jen přihřejme. Jako PŘÍRODNÍ ANTIVIROTIKA A ANTIBIOTIKA pak fungují česnek, cibule, křen, tymián, med, propolis, zázvor, skořice, grapefruity, houby, atd.

Aby se nám virus dostal dolů do plic, kde je to průšvih, zabrání jen ZDRAVÉ A VLHKÉ SLIZNICE. Tedy. Hodně a pravidelně celý den pijme. V suchých prostorech – kancelářích, panelácích a novostavbách zvlhčujme vzduch nádobami s vodou, či mokrým ručníkem na topení. A hlavně často větrejme. Samozřejmě pokud není smog a nejsme u rušné silnice. Tím vzduch nejen zvlhčíme, ale vyženeme ven i případný virus nebo alespoň snížíme jeho koncentraci. Dýchejme nosem, který si také můžeme proplachovat slanou vodou.

Pohoda a pohyb

Nejen jako prevence a lék proti covidu funguje MELATONIN. Hormon tmy a spánku. Aby se nám tvořil v dostatečném množství, musíme spát ve tmě. Sedm až devět hodin. Usínat v co nejpravidelnější čas. A hodinu až dvě před spaním na sebe nenechat působit světlo s modrým a zeleným spektrem, které tvorbu melatoninu blokuje. Tedy nekoukat do mobilů, počítačů, na televizi a nesvítit některými LED zářivkami. Na večerní a noční používání si na elektroniku nainstalujme červený filtr.

Imunitu ničí stres. Vím, že je to obzvlášť v dnešní době trochu knížecí rada, ale PSYCHICKÁ POHODA je nenahraditelná. Nestresujme se proto zbytečně tím, co nemůžeme změnit. Najděme si čas na hezkou knížku, film, povídání a hry s přáteli. A také na POHYB VENKU NA ČERSTVÉM VZDUCHU. Ten souvisí nejen s vlhkými sliznicemi, ale i s celkovou kondicí. Mezi nejvíce ohrožené patří lidé s nadváhou. Takže pozor na sladkosti :-). Imunitu nám výborně posílí OTUŽOVÁNÍ A SAUNOVÁNÍ. O tom podrobně někdy příště. No a určitě nezapomínejme na pravidlo 3 R. Ruce, rouška, rozestupy. Pravidelně a často si mýt a dezinfikovat ruce. Chránit si dýchací cesty a netlačit se na místech s hodně lidmi tělo na tělo.

Více se dozvíte v mém pořadu TUNA VS na YouTube. Silnou imunitu si ovšem nevybudujeme za měsíc a i zdravý jedinec může dopadnout špatně. Koronavirus je nevyzpytatelný. Tedy za současné kritické situace na celé planetě určitě doporučuji očkování. Nic účinnějšího zatím lidstvo nevymyslelo. Nejde jen o nás, ale i o ochranu ostatních. Tak buďme zdrávi a za týden se těším na počtenou 🙂 Váš Honza TunaNepřehlédněte