Exkluzivní nabídka pro naše čtenáře: Sledujte taneční adaptaci Erbenovy Kytice online

Vánoční dárek připravil pro své čtenáře Náš Region ve spolupráci s hudebním festivalem České doteky hudby. Taneční adaptace slavného Erbenova díla Kytice v režii Ireny Žantovské a v choreografii sólisty baletu Richarda Ševčíka začíná v 19 hodin.

V režii dlouholeté spolupracovnice DJKT Ireny Žantovské a v choreografii sólisty plzeňského baletu a choreografa Richarda Ševčíka vzniklo hodinové rodinné představení na hudbu Antonína Dvořáka ze symfonických básní Vodník, Polednice, Zlatý kolovrat a kantáty Svatební košile. Originální dílo přibližuje i nejmladším divákům českou literární klasiku a dokazuje, že nemusí zůstat navždy jen povinnou školní četbou.

Festival České doteky hudby dává tradičně prostor české hudbě, a to i v podání mimopražských těles, dále jde o prezentaci mladých interpretů – laureátů prestižních cen. A část programu se vždy věnuje prezentaci hudby zemí V4, a to interpretační i skladatelské.

„A co se týče jiných žánrů, cílem je rozšířit půdorys festivalu o žánry přesahující hudbu klasickou,“ poznamenává ředitel festivalu Miroslav Matějka s tím, že Česko je podle něho v oblasti klasické hudby absolutní velmoc, má neskutečný zvuk a dělá republice jméno v zahraničí.

 „Díky mnoha umělcům svět ví, kde je Česko. Fenomén našich skladatelů Dvořák, Smetana, Martinů, Janáček jsou identifikované se značkou „czech made“, ale jde také o mimořádnou vybavenost českých interpretů či orchestrů.“

Mezinárodní festival České doteky hudby je národním festivalem klasické hudby a patří mezi sedm nejrozsáhlejších festivalů klasické hudby v Česku. Každoročně ho navštíví kolem dvanácti tisíc posluchačů. Cílem je propojit kulturu a cestovní ruch, a také upozornit na historii a architekturu prostor, ve kterých se koncerty konají, jako na nedílnou součást prezentace pražské kultury.

Inscenaci odvysíláme na www.nasregion.cz a na facebookovém profilu www.facebook.com/Nasregion. Celý program festivalu je na webu www.ceskedotekyhudby.cz.

Dnes, 17:11
Požadujete po svých dětech vykonávání domácích prací? Tak pozor, ať neskončíte jako jeden otec z...
Dnes, 11:50
Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se...
Dnes, 10:48
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 10:48
Princezna Krasomila ji proslavila. A filmový princ Miroslav, který ji v pohádce zbavil pýchy, se...
Dnes, 10:41
Správce Yosemitského národního parku vyfotil smutnou podívanou. Medvědice truchlila nad svým mládětem, které srazilo auto.
Dnes, 07:38
Šimpanzi a gorily spolu obvykle žijí v míru. V roce 2019 ale zoologové poprvé v...
Dnes, 07:37
Otázka, kdy a kde poprvé zaznělo současné pojmenování naší kotliny a zároveň nás všech příslušníků...
Včera, 08:12
První biograf na světě byl doslova tahákem na zvědavce, 28. prosince 1895 došlo dokonce k...
Včera, 08:11
Trest smrti oběšením byl od středověku obvyklým trest za krádeže. Díky tomu, že krádeže byly...
24.7.2021
Velkou tragédií málem skončil seskok padákem třicetiletého Lotyšana. V kritický moment se mu zamotala lana...
24.7.2021
Případ připomínající legendární vraždu Otýlie Vranské z 1. republiky otřásl na přelomu tisíciletí doslova celou...
Reklama