• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Flámování a následná kocovina v pracovním dni. Jak z toho ven, aby šéf nic nepoznal?

  15.11.2018
  P98

  Sucho v puse, bolest hlavy, nevolno od žaludku. Už zase jsme toho vypili více, než je zdrávo. Kocovina aneb nemoc prohýřené noci je jedna z nejhorších zkušeností na světě. Žádný lék na ni zaručeně nefunguje. Někdo vám poradí vyprošťovák v podobě piva, někdo přísahá na pouhou vodu s citronem. I když v dnešní době existují přípravky proti kocovině, nebo i přípravky jak jí předcházet, ruku do ohně zda opravdu fungují, za ně nedáme. A proto vám přinášíme několik osvědčených rad, jak se s ní vypořádat.

  Hydratace organismu

  Jeden z nejdůležitějších bodů vůbec je hydratace. Alkohol organismus dehydratuje a proto je potřeba mu dodat ztracenou vodu. Nejlepší je voda s citronem na osvěžení. Citron dodá tělu potřebný vitamín C. Pokud nemáte po ruce citron, šáhněte po rozpustném šumivém vitamínu. Rozhodně se nedoporučuje pít káva, i když hodně lidí by zcela nesouhlasilo. Káva vás sice na chvíli nabudí, ale ještě více vás nehydratuje.

  Doplnění cukrů

  Doplnění cukru, který je základní prvek energie musíte také doplnit. Černý oslazený čaj, a nebo Coca Cola udělají opravdu zázraky.

  Pivní turistika: Do Velkopopovického pivovaru pojede zvláštní vlak

  Banány

  Ano, i banán vám může pomoci od nepříjemného stavu. Ne jen, že je sladký a tím pádem i doplní ztracenou energii, ale dodá tělu potřebný draslík. Draslík je velmi účinný na dobré fungování regulace vody ve tkáních a buňkách. Pokud cítíte překyselení žaludku je dobré si banán rozmixovat do sklenice mléka.

  Zázvor

  Ač se to někomu může zdát divné, zázvor by měl podle východní medicíny pomáhat na žaludek. Proto když zkombinujete zázvorový čaj s citronem a medem zabijete hned tři mouchy jednou ranou. Med dodá potřebnou energii a citron doplní chybějící vitamín C.

  5 tipů, jak se co nejrychleji opít. Výsledek „naprostého okna“ na druhý den zaručen

  Ženšen

  Ženšen korejský má na organismus až zázračný vliv. A co víc, je vědecky dokázáno, že snižuje alkohol v krvi. U zdravých jedinců se snížila až o 51%. Každopádně i po propité noci vám čaj ze ženšenu udělá jistě o dost lépe.

  Hořčík

  Kromě již zmíněného vitamínu C je nutné doplnit další látky. A to je hořčík. Hořčík podporuje okysličování srdečního svalu a svalů celkově. Takže pokud potřebujete trochu vzpruhy, magnesium shot vás jistě probudí.

  Spánek

  Poslední a klíčový bod v plánu by měl být dostatek spánku. Někdo tvrdí, že nic nepomůže tak, jako když si půjdete zaběhat. Není to pravda. Kdo by chodil běhat s pekelnou bolestí hlavy. Proto šup pod peřinu s obkladem na hlavě a dopřejte si dlouhý a ničím nerušený spánek.  Nepřehlédněte