5 tipů, jak se co nejrychleji opít. Výsledek „naprostého okna“ na druhý den zaručen

28.7.2018
Šárkos

7 dní v týdnu a každý má svůj překvapivý původ. Víte, proč se středě říká Den Merkura?

Tip 1. Volte panáky

Jestliže máte na výběr, vyberte si vždy pivo s vyšším obsahem alkoholu, třeba kolem 15-18 procent. Jsou silná i piva s obsahem 11 procent. Jestliže se ale chcete opít rychleji, tak sáhněte po tom vyšším procentu. Úplně ideální je ale dát přednost tvrdému alkoholu – z toho se opijete rychleji než z piva nebo vína. Pokud se rozhodnete pro panáky, jste na dobré cestě opít se rychle. Přijmete vysoké procento alkoholu v relativně krátké době. Vodka vás dokáže opít velmi rychle, to je prokázáno.

20 vtipů, které nepochopíte. Ale můžete se o to pokusit

Tip 2. Volte nápoje bez cukru

Pokud jde o další doporučení, volte drink bez přimíchaného cukru. Nápoje s cukrem se velmi špatně pijí. Jestliže smícháte alkohol s nápojem bez cukru, můžete se opít rychleji. Cukr v alkoholu naopak způsobuje, že tělo jej bere jako potravu a možná proto je pak opití se pomalejší. Takže jestliže chcete míchat a zároveň se opít rychle, měli byste použít pokud možno dietní limonádu + alkohol.

Tip 3. Vyzkoušejte bublinky

Další možnost je vyzkoušet nápoje s bublinkami, ty vás také dokáží opít rychleji. Můžete zvolit šampaňské nebo šumivá vína, střiky a drinky namíchané z toniku.

Nové nařízení: Centrum Prahy bude bez alkoholu

Tip 4. Pijte ve skupině

O samotě se opíjí daleko hůř než ve skupině kamarádů. Lidé ve větších skupinkách pijí rychleji. Takže pokud se chcete rychle opít, pijte s ostatními. Ať už zůstanete u piva, anebo panáků, množství toho, co vypijete, bude o dost větší.

5 drinků pro horké letní dny. Co říkáte na višňovou, nebo okurkovou limonádu?

Tip 5. Míchejte

Každý ví, že aby si udržel nějakou míru, tak by měl pít jeden typ alkoholu celý večer. Třeba pivo, anebo panáky, anebo šampaňské a podobně. Pokud se ale chcete opít co nejrychleji, měli byste udělat pravý opak. Musíte na to ale jít pomalu. Takže pokud vypijete třeba dvě piva, dejte si nějakou malou pauzu, či malou svačinku a pak až pokračujte dalším druhem alkoholu. Nemíchejte ale víc jak dva druhy alkoholu naráz. Opití je v případě smíchání rozdílného alkoholu zaručeno.

Co nedělat:

  • Nepijte na prázdný žaludek, je to nebezpečné. Dejte si pár hodin před pitím nějaké jídlo.
  • Pijte vždy s mírou. Nikdy nepijte, pokud budete muset řídit. Varování platí také pro těhotné a nepijte, pokud nejste plnoletí.

Trenýrky, slipy nebo boxerky – to je věčný boj. Které si vybrat?

Co byste měli vědět

Je to u každého jiné, ale závisí to především na vaší váze, na tom, kolik jste toho snědli a také jaká je vaše tolerance alkoholu. Abstinent se opije mnohem rychleji než pravidelný konzument piva. Nesnažte se během pití závodit s kamarády. Mohou mít daleko vyšší toleranci alkoholu než vy. Síla konkrétních nápojů vždy závisí na barmanovi, který je připravuje. Pokud jste se opili moc rychle, tak si dejte asi půl hodiny pauze a pak teprve pokračujte.


Témata:

Nepřehlédněte