Fotbalová Dukla má po podzimu baráž o nejvyšší soutěž na dosah ruky!

28.11.2019
Matěj Karger

„Před sezónou bych tento výsledek, to znamená přes třicet bodů a možnost být v užší špičce, bral všemi deseti,“ okomentoval v rozhovoru pro klubový web pozici Dukly po podzimní části druhé nejvyšší fotbalové soutěže trenér Roman Skuhravý. Fotbalistům z Julisky patří se 31 body čtvrtá pozice, avšak od třetího Brna ji dělí pouze horší gólový rozdíl.

Třetí pozice je posledním úmístěním, ze kterého se lze probojovat do FORTUNA:LIGY, a to konkrétně pomocí baráže. Dukla bude určitě o tuto metu usilovat. A možná nejen o ni. Za lídrem z Pardubic zaostává pouze o čtyři body a na druhou Jihlavu ztrácí bod jenom jeden.

Druhá nejvyšší soutěž tak slibuje napínavou podívanou až do konce. Do bojů o titul či barážové pozice se bude chtít určitě zapojit i Hradec Králové, který má na páté příčce 30 bodů, a na dostřel je i Viktoria Žižkov nebo Ústí nad Labem.

Neusnadňujte kapsářům práci, radí lidem policie před Vánoci

Právě s „votroky“ z Hradce Králové sehráli svěřenci kouče Skuhravého poslední duel podzimní části. Na domácím stadionu se jim utkání příliš nepovedlo. V první půli soupeř jasně dominoval a mohl dát klidně i více branek. Proti byl ale slovenský brankář Matúš Hruška, kterému za záda v první půli prošel jen pokus Urmy z druhé minuty.

Trápení Dukly pokračovalo i po přestávce a druhou trefu přidal Vlkanov. Ze závěrečného náporu pak vytěžili pouze snižující branku po pěkné akci Hašek a Preisler.

Celkově se Dukle posledních pár zápasů nevydařilo úplně podle plánu. Prohře s Hradcem předcházela remíza s Varnsdorfem a porážka v Chrudimi, jež proložila zvládnutou divokou bitvou v Líšni. „Výpadek v závěru, který začal nešťastným utkáním v Chrudimi je mixem náročnosti v tréninkovém procesu, množství nových informací, věku a skladby kádru. Snažili jsme se s tím bojovat, ale nevyrovnanost v průběhu zápasů a velká chybovost na víc nestačila,“ posteskl si Skuhravý.

Týmy nyní mají dlouhou zimní pauzu před tím, než začne jarní část a barážová utkání. Dukla se rozhodla vyplnit tříměsíční volno turnajem Tipsport liga, kde se v základní skupině potká s Příbramí, Bohemians a Jabloncem. „Důvodem je jediná možnost potkat se s ligovými soupeři s ohledem na rozdílnost začátku soutěže. Dále je příprava poskládána standardně, mixem soupeřů ze zahraničí a F:NL,“ uvedl trenér celku z Julisky.

Jeho objev změnil náš svět jednou navždy. Šlo o první řízenou jadernou reakci předvedenou v praxiNepřehlédněte