Hasiči z Ústecka mají kvůli silnému větru napilno

21.10.2021
Redakce

Hasiči v Ústeckém kraji od dnešního rána do 11:00 odstraňovali 63 stromů, které dnešní silný vítr shazoval na cesty a silnice. Vítr do kraje dorazil už brzy ráno. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Vichřice komplikuje i dopravu. Spadané větve a stromy zastavily dopravu například u Těchlovic na Děčínsku. Dále zasahovali hasiči na Lounsku u 14 událostí, v okrese Děčín u 12, na Chomutovsku odstraňovali 11 stromů, na Litoměřicku měli devět zásahů, na Ústecku sedm, v okrese Teplice vyjeli šestkrát a na Mostecku čtyřikrát.

Aktuálně jsou na Děčínsku komplikace i na železnici. „Spadla větev na naší lokomotivu, tak tu stojíme kousek za Děčínem,“ řekla dnes v 11:45 ČTK cestující Ivana. Doplnila, že vlaky měly zpoždění i ráno.

Vzhledem k povětrnostním podmínkám zavřely všechny tři zoologické zahrady v regionu – zoo v Chomutově, Děčíně a Ústí nad Labem. Zástupci zahrad o tom návštěvníky informovali na svých facebookových stránkách.

Správa Národního parku České Švýcarsko vydala na svém webu výstrahu: „Na celém území národního parku hrozí vysoké nebezpečí pádu stromů a jejich částí. Důvodem je velkoplošný rozpad smrkových kultur oslabených dlouhotrvajícím suchem a následně napadených lýkožroutem smrkovým.“ V upozornění správci apelují na návštěvníky parku, aby dbali při vstupu do parku zvýšené pozornosti. „Ve vlastním zájmu se řiďte upozorněními umístěnými v terénu a dodržujte pravidla pro návštěvu národního parku,“ dodali.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte