Hliníková okna využijete i v rodinných domech

3.7.2019
Redakce

Ačkoliv jsou hliníková okna dražší, mají své výhody

Faktem je, že hliníková okna jsou výrazně dražší než okna plastová. Přesto je vezměte při výběru nových oken v úvahu. Podívejme se na jejich konkrétní výhody:

  • Dlouhá životnost. Hliníková okna mají nejdelší životnost ze všech typů oken. I po spoustě let vypadají, a hlavně fungují jako nová. Dříve než je bude potřeba vyměnit, spíše se změní technologie nebo se kompletně změní styl bydlení.
  • Energetické úspory. Hliníková okna perfektně izolují, v dlouhodobém horizontu vám pomohou ušetřit desítky tisíc korun.
  • Použití pro velké zasklené plochy. Hliník jako materiál je ideální pro tvorbu rámů u velkých prosklených ploch – francouzská okna, obrovská okna nebo celé prosklené stěny.
  • Vhodné pro nevšední tvary. Další výhodou je skutečnost, že se hliník používá k tvorbě oken na míru pro nevšední stavební otvory.
  • Moderní vzhled. Tato okna vypadají moderně a hodí se tak do spousty novostaveb a celkově do moderních domů. Navíc si můžete vybrat hliníková okna v nejrůznějším barevném provedení.
  • Vysoká odolnost. Hliníková okna jsou pevná, drží si svou tvarovou stálost i v nepříznivých povětrnostních podmínkách, nevadí jim mráz ani prudké slunce.

Hliníková okna plus venkovní rolety

Perfektní kombinací je použití stylových venkovních rolet, které mohou skvěle ladit právě s hliníkovými okny. Uvidíte, že kombinace venkovních rolet s klasickým šedým hliníkem vypadá moc dobře. Venkovní rolety navíc pomáhají s energetickými úsporami, zlepšují už tak dobrou zvukovou izolaci oken a hlavně drží horko za okny.

Tip: Přečtěte si o designu hliníkových oken a dveří. Nemusí mít typický šedý vzhled, ale právě naopak. Krásná červená nebo tmavě modrá hliníková okna rozzáří váš dům či byt, a navíc vypadají moderně. Více najdete v článku: Chcete bydlet moderně? Pořizujete okna a dveře? Zvažte hliník

Zvažte pro svůj rodinný dům hliníková okna, podívejte se na různá barevná provedení a nechte si hliníková okna nacenit. Uvidíte, že ve výsledku se jedná o dobrou investici.

PR

FOTO: Svět oken

Svět oken - bydleni dvere oknoSvět oken - bydleni okna


Nepřehlédněte