Houba Reishi: Zázrak čínské medicíny dostane vaše tělo do optimální kondice

10.4.2019
Redakce

Prostředek k posílení imunity

Tradiční čínská medicína houbu reishi využívala už před cca 4000 lety. Už tenkrát dokázali čínští lékaři těžit z jejich širokých, pozitivních účinků na lidské tělo. V čem tkví jádro působení této houby? Především v tom, že jde o velice účinný prostředek k posílení imunity. Výborně si dokáže poradit s viry, kterým zabrání vstupu do cílových buněk. Díky tomu je reishi velice účinným přírodním antivirotikem. Stojí za tím hlavně vysoký obsah polysacharidů betaglukanů. Imunomodulační schopnosti reishi tedy stojí v popředí, má ale i řadu dalších účinků.

Pomáhá oběhovému systému a působí proti rakovině

Nejde ovšem pouze o obranyschopnost organismu, ale zároveň také o pozitivní působení na oběhový systém. Reishi posiluje srdce a zlepšuje průtok krve, takže může pomoci i kardiakům. Adenosiny v lesklokorce jsou prevencí trombóz. Podstatný je také obsah triterpenů, které vykazují protizánětlivé účinky. Tyto látky příznivě pomáhají s pamětí, a také v boji s Alzheimerovou chorobou či stařeckou demencí.

Velmi důležitý je i vysoký obsah germania. Tento prvek má vliv na zpomalení růstu rakovinotvorných buněk. Kromě toho v lesklokorce naleznete veškeré životně důležité aminokyseliny. Nechybí dále minerální látky, a to hlavně selen a železo, z vitamínů převažují hlavně ty ze skupiny B.

Vyladí organismus a pomáhá při kocovině

Reishi také působí proti uvolňování histaminu, což znamená, že je vítaným přínosem i pro alergiky. Zároveň umí vyladit organismus, což přináší stabilizaci krevního tlaku a hladiny krevního cukru a snížení hladiny cholesterolu. Detoxikuje organismus, játrům pomáhá vylučovat odpadní látky. Díky tomu reishi pomáhá regeneraci po popíjení alkoholu. V neposlední řadě zlepšuje spánek a tlumí také případné projevy neuratstenie.

FOTO: Houba Reishi

Houba Reishi - reishi ganodermaHouba Reishi - Reishi lesklokorka lesklá

Jak reishi konzumovat?

Reishi v naších lesích nenajdete, ale i kdyby ano, vězte, že chuťově nepatří mezi skvosty. Proto se konzumuje ve formě výtažku neboli extraktu. Nejkvalitnějším extraktem je ten z druhu Duanwood Red Reishi. Tato „červená reishi“ se sice pěstuje uměle, ovšem za stejných podmínek, jako by rostla v přírodě – nechává se růst 12 měsíců na dubových kmenech. Extrakt by měl zároveň obsahovat alespoň 40 % polysacharidů, protože taková koncentrace zaručuje maximální účinnost ostatních léčivých látek.

PR

 Nepřehlédněte