Hry pro zdravotně postižené děti mají finanční potíže. Pomoci jim mohou ambasadoři

5.8.2022
Jan Štoll

Zdravotně postižené děti nemají mnoho příležitostí ke sportu. Jednou z nich jsou hry Emil Open. Ty jsou ale kvůli zdražování a velkému zájmu dětí ve finančních problémech. Aby mohly sportovní hry pokračovat bez omezení, založili na jejich podporu představitelé Emil Open Pavel Zbožínek a Radek Procházka spolu s Josefem Středulou klub ambasadorů soutěže.

Pořádání her pro postiženou mládež komplikuje zdražování, od ubytování a stravy až po pronájmy a služby. „Ta situace je v podstatě jednoduchá, zájem o účast na Emil Open stále roste a my nechceme nechávat žádné děti doma,“ řekl před několika dny Pavel Zbožínek, prezident Emil Open. Na téma evropských her hendikepované mládeže se sešli s Josefem Středulou. „On tuhle schůzku inicioval a nabídl nám pomoc při řešení problému, do kterého jsme se při letošním ročníku dostali. Proto se snažíme vyvolat zájem o Emil Open, najít nové partnery, a proto jsme moc rádi, že Josef Středula inicioval založení klubu ambasadorů, který vznikl,“ dodává Zbožínek.

Zakládací listina klubu byla hotová za necelý týden. Mám radost, že se nám zakládací listinu ambasadorů klubu Emil Open podařilo sepsat v tak krátké době. Ty pravidla jsou v zásadě jednoduchá, klub ambasadorů je neformální uskupení podporovatelů sportu a pohybových aktivit dětí a mládeže se zdravotním postižením,“ řekl Zbožínek. Členem klubu se může stát fyzická osoba a s členstvím je spojen morální závazek přispívat k naplňování účelů Klubu. „V rámci podpory je možné osobní zapojení člena formou poskytnutí své odbornosti nebo například zprostředkováním partnerství,“ vysvětluje paralympionik a spoluzakladatel klubu Radek Procházka.

Prvním členem se stal Josef Středula, k podpoře sportu dětí se zdravotním postižením se hlásí další. „Pan Václav Krása telefonicky přislíbil, že se k nám připojí. Věřím, že to bude velká pomoc, protože je to člověk, který má zdravotní postižení spojeno se svým vlastním osudem. Lidem pomáhá dlouhodobě a věřím tomu, že i mimo Emil Open pomůže přesně tak, jak se na jeho přístup sluší a patří,“ řekl Josef Středula.

Hledání ambasadorů tím ale nekončí, výzvu k zapojení dostanou další lidé. „Budeme ji rozesílat jednotlivým osobnostem v oblasti sportu, kultury, soukromého sektoru ale i veřejného a politického života, aby se zapojili,“ dodává Zbožínek. Ambasador klubu může zdravotně postiženým dětem pomoci také zviditelněním tématu sportu handicapovaných, finančně nebo materiálně. Detailní informace jsou na stránkách emilopen.cz.

Zdroj: Emil Open
Zdroj: Emil Open


Nepřehlédněte