Hudební štít proti špatným zprávám

25.10.2021
Andrea Cerqueirová

Koncem října se v pražském Semaforu uskutečnil koncert k 75. narozeninám zpěvačky Marthy Elefteriadu. Vystoupily Martha a Tena s kapelou Professor, zahráli řečtí hudebníci, Marthu doprovodil pianista Vladimír Strnad, třemi písničkami odpoledne zpříjemnila skupina Arionas (trio Martha, Shabab Tolouie a Stanislav Barek). Zazněly písničky v češtině, řečtině i španělštině.

Úvodní slovo pronesl psychiatr Cyril Höschl, který mimo jiné zmínil, že totožnou událost může každý člověk vnímat a interpretovat jinak – podle toho, jak je vnitřně nastaven. Tomu, mimochodem, dává za pravdu i text Aleše Sigmunda k písni „Dál než slunce vstává“, kterou Martha s Tenou zazpívaly: „…Dál než slunce vstává musíš za mnou jít, proti špatnejm zprávám nastav pevnej štít….“

Martha Elefteriadu ráda jezdí do Dobřichovic. Z toho městečka mám moc dobrý pocit!

Sklenička se sektem do Dobřichovic

Tena opakovaně zmínila Dobřichovice, kde žije. Třeba při křtu cédéčka Všechny barvy moře, jež bylo vydáno v době lockdownu, požádala o podržení skleničky se sektem a žertem dodala, že jej dopije doma v Dobřichovicích.

Zpívám a pořád se na něco těším. Nemůžu jen motat palcema a vzpomínat na mládí!

Řecké písně s českými překlady

Cédéčko je plné řeckých písniček s českými překlady. Jak totiž uvedla Martha, čeští posluchači u řeckých písní mnohdy přicházejí o jejich důležitou složku – texty, které nezřídka bývají plné vášní, o lásce zdařené i nezdařené. CD pokřtili Cyril Höschl a malá Tenina vnučka Valentinka – album totiž otevírá skladba Valentina.

Zdroj: Martha ElefteriaduNepřehlédněte