Hygienici kontrolují přetížené zdravotníky na covid jednotkách. Přitom sami nestíhají trasovat kontakty nakažených

Úřední šiml zase jednou řehtá, až to hezké není. Hygienici dostali úkolem kontrolovat papíry a dodržování vládních nařízení proti covid-19 v nemocnicích. V době, kdy zdravotníci neví, kam dřív skočit, a hygienici nestíhají trasovat kontakty nakažených.

„Neuvěříte! Zdravotníci i v naší nemocnici už fakt neví, co dřív. A tak je dneska přišly zkontrolovat dvě pracovnice z hygieny. Jestli dodržujeme všechna nařízení ministerstva ke kovidu, máme všechny papíry a tak. Chtěly i na kovidjednotku, ale zapomněly si vzít ochranné obleky,“ upozornil na twittru šéf Bohumínské nemocnice a exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Podle jeho popisu si hygieničky ani nepřinesly vlastní ochranné prostředky, chtěli je po nemocnici. Ta je ale má pro své zdravotníky, které je chrání před nákazou koronaviru.

„Odešly uraženě samy poté, co jsme je odmítli vybavit svými ochrannými prostředky,“ dodal Němeček.

Má se jednat o příkaz z Prahy. Němeček totiž zavolal šéfce krajské hygieny Pavle Svrčinové, s dotazem, kde se nápad v této době zkontrolovat nemocnice zrodil.

Podle slov Němečka ředitelka hygieny uznala, že byla chyba žádat po nemocnici ochranné prostředky, nejsou povinni je vybavit.

„Příkaz ke kontrole nemocnice prý přišel z Prahy, od hlavní hygieničky Rážové,” uvedl ředitel Němeček zjištění na krajské hygienické stanici.

Proč se Hlavní hygienička Jarmila Rážová, která je i náměstkyní ministra zdravotnictví Romana Prymuly, zrovna v této době rozhodla plýtvat silami hygieniků na administrativní kontroly, nevysvětlila.

„“Služební příkaz státního tajemníka a hlavní hygieničky ČR byl určen pro kontrolu hygienických opatření v zařízeních následné a dlouhodobé lůžkové péče a v zařízeních sociálních služeb v pobytové formě. Podstatou a účelem příkazu je především ochrana jak zranitelných skupin obyvatel, tak ochrana osob, které poskytují zdravotní péči,“ uvedl za ministerstvo zdravotnictví Kryštof Berka.

„Kontrolovat dodržování hygienických opatření je jedním z úkolů místně příslušných orgánů ochrany veřejného zdraví, kterými krajské hygienické stanice jsou. Adekvátní dodržování těchto opatření nám pomůže v tom, abychom dokázali zpomalit šíření onemocnění COVID-19 v populaci,“ dodal Berka.

„Zajistit funkční systém, včasné trasování, podporu zdravotníkům – to tenhle stát neumí. Ale buzerovat zdravotníky v době největší krize, tak na to lidi má! Tohle už je fakt moc,“ uzavřel Němeček.

Tento článek pochází z webu Ze ZDRAVOTNICTVÍ.
Včera, 21:02
Ve věku 92 let zemřela televizní a rozhlasová moderátorka Kamila Moučková. Uvedla to Česká televize.
Včera, 15:40
Prostituce je nejstarším řemeslem světa. Přirovnání většinou kulhají, ale pro jednou je v tomto případě...
Včera, 14:48
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Včera, 14:48
Zatím co epidemiologická situace v Praze je podle indexu rizika na hodnotě 45 a například...
Včera, 14:19
V Česku je každý rok odhaleno přes 1200 nových případů žloutenky typu C. Obecně prospěšná...
Včera, 13:40
Romantická architektura zdaleka nemá jednotný styl, neboť se architekti od přelomu 18. a 19. století...
Včera, 11:40
Bohumír Roubalík – na svých obrazech se podepisoval jako Goda – se narodil 25. listopadu...
Včera, 10:20
Výborné latté nebo horká čokoláda jako z kavárny? Takový horký nápoj si snadno a docela rychle...
Včera, 08:59
Na základě evropského zatýkacího rozkazu naše zvláštní policejní složky (Odbor pátrání úřadu služby kriminální policie...
Včera, 08:11
Zámek Lemberk se nachází nedaleko města Jablonné v Podještědí a pro veřejnost je zajímavý například...
23.11.2020
Ano, ta kovoveš nás stále otravuje, PES štěká a kouše, nic s tím nenaděláme. Můžeme...
Reklama