Hygienici kontrolují přetížené zdravotníky na covid jednotkách. Přitom sami nestíhají trasovat kontakty nakažených

Úřední šiml zase jednou řehtá, až to hezké není. Hygienici dostali úkolem kontrolovat papíry a dodržování vládních nařízení proti covid-19 v nemocnicích. V době, kdy zdravotníci neví, kam dřív skočit, a hygienici nestíhají trasovat kontakty nakažených.

„Neuvěříte! Zdravotníci i v naší nemocnici už fakt neví, co dřív. A tak je dneska přišly zkontrolovat dvě pracovnice z hygieny. Jestli dodržujeme všechna nařízení ministerstva ke kovidu, máme všechny papíry a tak. Chtěly i na kovidjednotku, ale zapomněly si vzít ochranné obleky,“ upozornil na twittru šéf Bohumínské nemocnice a exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Podle jeho popisu si hygieničky ani nepřinesly vlastní ochranné prostředky, chtěli je po nemocnici. Ta je ale má pro své zdravotníky, které je chrání před nákazou koronaviru.

„Odešly uraženě samy poté, co jsme je odmítli vybavit svými ochrannými prostředky,“ dodal Němeček.

Má se jednat o příkaz z Prahy. Němeček totiž zavolal šéfce krajské hygieny Pavle Svrčinové, s dotazem, kde se nápad v této době zkontrolovat nemocnice zrodil.

Podle slov Němečka ředitelka hygieny uznala, že byla chyba žádat po nemocnici ochranné prostředky, nejsou povinni je vybavit.

„Příkaz ke kontrole nemocnice prý přišel z Prahy, od hlavní hygieničky Rážové,” uvedl ředitel Němeček zjištění na krajské hygienické stanici.

Proč se Hlavní hygienička Jarmila Rážová, která je i náměstkyní ministra zdravotnictví Romana Prymuly, zrovna v této době rozhodla plýtvat silami hygieniků na administrativní kontroly, nevysvětlila.

„“Služební příkaz státního tajemníka a hlavní hygieničky ČR byl určen pro kontrolu hygienických opatření v zařízeních následné a dlouhodobé lůžkové péče a v zařízeních sociálních služeb v pobytové formě. Podstatou a účelem příkazu je především ochrana jak zranitelných skupin obyvatel, tak ochrana osob, které poskytují zdravotní péči,“ uvedl za ministerstvo zdravotnictví Kryštof Berka.

„Kontrolovat dodržování hygienických opatření je jedním z úkolů místně příslušných orgánů ochrany veřejného zdraví, kterými krajské hygienické stanice jsou. Adekvátní dodržování těchto opatření nám pomůže v tom, abychom dokázali zpomalit šíření onemocnění COVID-19 v populaci,“ dodal Berka.

„Zajistit funkční systém, včasné trasování, podporu zdravotníkům – to tenhle stát neumí. Ale buzerovat zdravotníky v době největší krize, tak na to lidi má! Tohle už je fakt moc,“ uzavřel Němeček.

Tento článek pochází z webu Ze ZDRAVOTNICTVÍ.
Dnes, 06:46
Odvolací soud potvrdil 5,5 roku vězení někdejšímu kapitánovi Státní bezpečnosti Vladimíru Marečkovi. Je to nejpřísnější...
Dnes, 06:36
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) oznámil mnohonásobně větší majetek a vyšší příjmy, než udával...
Dnes, 06:22
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 06:22
Dnes je Muzeum Bedřicha Smetany jednou ze specializovaných expozic Muzea české hudby a organizačně spadá...
Včera, 17:10
Azurová voda linoucí se kolem velkých balvanů, do kterých často také naráží a tím vznikají...
Včera, 15:21
Milá č. 18, slavný román amerického spisovatele Leona Urise, vychází opět v češtině. Podmanivý příběh...
Včera, 14:57
Na severu a severovýchodě Česka hrozí ve středu odpoledne místy silné bouřky, ojediněle s krupobitím....
Včera, 14:39
Možná jste to zaznamenali také. S volným časem v době koronavirové si člověk hledá rozptýlení...
Včera, 14:35
S přicházejícím teplým a slunečným počasím nastává opět sezóna grilování. Ta je ale kromě příjemných...
Včera, 14:30
Bojové sporty, motorismus a mnoho dalšího. Na české sportovní televizi SPORT 5 můžete sledovat pořady...
Včera, 14:26
Miliony lidí už mají první dávku očkování za sebou a další před sebou. A jako...
Reklama