Identická dvojčata mají téměř identická jména! Pomsta rodičů nebo vtipná hříčka?

22.1.2023
Doris Drienová

Pro spoustu rodičů je výběr jména pro jejich potomka skutečně zapeklitým úkolem. A co když navíc očekávají hned dvě děti najednou? Rodiče některých dvojčat tento problém vyřešili vskutku svérázně: svým identickým dětem dali téměř identická jména! Lidé na internetu teď vedou vášnivou debatu, zda jsou takoví rodiče vtipní či spíše krutí.

Zoufalá matka v slzách: učitelka o jejím synovi prohlásila, že má jméno jako pes!

 

Rozeznat od sebe jednovaječná dvojčata může být někdy opravdu složité. I když se v dospělosti jejich vzhled trochu liší, dokud jsou dětmi, vypadají často naprosto identicky. Člověk se při jejich identifikaci spoléhá na různé drobnosti jako například odlišná gesta, různá pigmentová znaménka či odlišný styl oblékání.

Někteří rodiče dvojčat si jejich rozeznávání usnadňují tím, že každé ze svých dětí oblékají do oblečení specifických barev nebo s různými zvířátky, jiní zase děti zdobí odlišnými doplňky. Nejsnažší způsob, jak od sebe dvojčata rozeznat, je zavolat na ně jménem – to ovšem neplatí v případě, kdy rodiče dají identickým dvojčatům také téměř identická jména!

„Při seznamování jsem se choulila strachy,“ lituje nešťastná matka jména, které dala svému synovi

 

Na sociální síti Reddit se vyučující svěřila, že má obrovský problém rozeznat od sebe jednovaječná dvojčata – dívky, které chodí do její třídy. A jejich téměř identická jména jí to ještě více komplikují. Dívenky se totiž jmenují Selene a Selina!

Ostatní uživatelé sociální sítě se ihned pustili do živé debaty. Někteří z nich tvrdí, že rodiče dávají svým dvojčatům téměř stejná jména celkem často – a dokládají to i hojnými příklady.

Jeden z uživatelů například sdělil, že jeho otec zná dvojčata – chlapce, kteří se jmenují Rick a Richard, jiný prý zase chodil do školy s dvojčaty pojmenovanými Chris a Christopher. Další člověk ze školy znal pro změnu dívky, také jednovaječná dvojčata, se jmény Kelly a Kellen.

„Netetujte si jména vašich dětí!“ vzkazuje rodičům tatérka. Existuje pro to dobrý důvod

 

Asi nejbizarnější případ ale popisuje žena, která tvrdí, že nyní již dospělá dvojčata její sousedky mají jméno naprosto totožné. Sousedka si totiž v těhotenství zamilovala chlapecké jméno Leonard natolik, že ho po porodu dala oběma svým novorozeným synům – ti se tak v dokladech odlišovali jen svým prostředním jménem. Navzdory tomu, že se oba chlapci jmenovali Leonard, začala matka z „logistických důvodů“ toho mladšího nakonec raději přece jen oslovovat jeho druhým jménem.

Lidé na internetu jsou teď rozděleni na dva tábory. Jedni jsou tímto vtipným nápadem nadšení, další ho odsuzují jako kruté týrání dvojčat, pro které je už tak dost těžké najít si svou vlastní identitu, když po světě chodí kopie jejich těla. Na kterou stranu se přikláníte vy?

Zdroj: Mirror, RedditNepřehlédněte