Jaromír 99 bude vystavovat v České Lípě. A taky si zamuzícíruje

29.5.2022
Fefík

Také letos připravilo město Česká Lípa pro letní turistickou sezónu venkovní výstavu na náměstí T. G. Masaryka.

Po dvou předchozích úspěšných výstavách Zrcadla do historie (2020) a Kus domova (2021) oslovilo ke spolupráci na venkovní expozici významného českého výtvarníka Jaromíra Švejdíka, známého jako Jaromír 99. Od 31. května až do 30. října tak bude mít českolipská veřejnost i turisté možnost prohlédnout si na náměstí výstavu z pestré výtvarné tvorby jedné z nejvýraznějších osobností domácí umělecké scény.

Jde také o vyhledávaného kreslíře komiksů a ilustrátora, který stojí za slavnými počiny jako je trilogie o výpravčím Aloisi Nebelovi, komiksy o Emilu Zátopkovi, Věře Čáslavské, o bratrech Mašínech nebo Zámek od Franze Kafky.

Kounicův dům v České Lípě pokračuje na cestě znovuzrození po požáru

 

Umělecká duše Jaromíra 99 výtvarnou scénou nekončí, ale naopak plynule přechází do hudebního světa, kde se prosadil jako zpěvák, textař a skladatel kultovní jesenické kapely Priessnitz, dále vystupoval s kapelami Umakart, Jaromír 99 & The Bombers a nejnověji s Letní kapelou.

Vernisáž výstavy za přítomnosti Jaromíra Švejdíka proběhne v úterý 31. května od 17 hodin na českolipském náměstí T. G. Masaryka a od 18 hodin bude pozdně jarní českolipská kulturní slavnost pokračovat venkovním koncertem Letní kapely, v níž je Jaromír 99 frontmanem. 

Letní kapela v těchto dnech vydává svou první desku a publikum v České Lípě tak bude mít jedinečnou možnost je poznat ještě před oficiálním pražským křtem, který se uskuteční 1. června v kasárnách Karlín.

Zdroj: Česká Lípa


Témata:

Nepřehlédněte