Jihočeský krajský přebor v přespolním běhu zná své vítěze. Na start se postavilo 148 závodníků

11.10.2021
Jiří Bydžovský

Krajské medaile v přespolním běhu se v neděli rozdělovaly u Jaderné elektrárny Temelín. V tamním zámeckém parku se o tituly krajských přeborníků v přespolním běhu utkalo 148 závodníků ze čtrnácti oddílů. Své síly změřili v sedmi věkových kategoriích, od mladší přípravky až po veterány. Absolutní vítězem hlavního závodu na šest kilometrů se stal v čase 19:35 minut Roman Budil z pořádajícího oddílu SK Čtyři Dvory České Budějovice.

„Běželo se mi nádherně. Trať byla náročná, ale byl jsem na to připravený. Kopec do cíle, který se šestkrát vybíhal, docela unavoval, a následný seběh dolů pak unavoval také. Ale prostředek trati se dal krásně rozběhnout, takže bylo možné i taktizovat. Vzhledem ke kopcům nebyla trať úplně rychlá, ale je tu krásná příroda, úžasná atmosféra, diváci fandili, jsem moc spokojený,“ shrnul své pocity vítěz krajského přeboru Roman Budil.

Organizátoři krajských přeborů pro jihočeské atlety připravili dva okruhy, půlkilometrový a kilometrový. Nejmladší běžci ve věku devět až deset let zdolávali půlkilometrový okruh a vítězství si do Nové Včelnice odvezl devítiletý František Škrleta. V dívkách se krajskou přebornicí stala Jolana Kadeřábková z Atletiky Písek. Nejdelší závod, konkrétně šest kilometrů, čekal na hlavní kategorii mužů. Za Romanem Budilem doběhl do cíle o  necelých dvacet sekund jeho bratr Jakub. V ženách na čtyřkilometrové trati zvítězila Zdislava Kučerová z Univerzitního sportovního klubu Praha v čase 14:59 minut. Krajskou přebornicí se stala Veronika Piklová z SK Čtyři Dvory s časem 15:38 minut.

„Mám velikou radost, že se nám na poslední chvíli podařilo dát dohromady Temelínský běh s Krajským přeborem v přespolním běhu. Účast závodníků a příprava trati je tady báječná, myslím si, že jsme udělali sloučením závodů dobře,“ řekl předseda Jihočeského krajského atletického svazu Pavel Novák.

Temelínský běh tak udělal tečku za letošními krajskými běžeckými přebory. Dalším závodem, kde si běžci budou rozdělovat krajské medaile, bude příští rok halové mistrovství Jihočeského kraje.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte