„Jsem čistej a ten nůž je taky čistej,“ křičel muž z Prahy při zadržování na strážníky

25.6.2022
Redakce

Policisté zadrželi podezřelého muže, který měl bodnout jiného do oblasti břicha a způsobit mu vážné zranění ohrožující život.

V sobotu 18. června hodinu před polednem zadrželi policisté z oddělení Metro muže, který je podezřelý z trestného činu těžké ublížení na zdraví. Toho se dopustil na poškozeném ten samý den po šesté hodině ráno, kdy mezi dvojicí vznikl verbální konflikt nedaleko rychlého občerstvení v Plzeňské ulici, který skončil bodným zraněním. Zraněný si pak nechal od kolemjdoucích zavolat pomoc, neboť v prvních okamžicích vůbec netušil, jak je jeho zranění vážné, čím bylo způsobeno a pak již neměl sílu volat. Podezřelý mezitím zmizel neznámo kam. Poraněnému ještě před příjezdem záchranářů poskytla první pomoc přivolaná hlídka, které ještě dokázal útočníka popsat. Následně byl odvezen do nemocnice s vážným zraněním v oblasti břicha. Policisté dalším vyhodnocením kamerových záznamů získali detailní popis podezřelého a předali jej hlídkám v terénu. Policistům z oddělení Metro se pak podařilo podezřelého o několik hodin později nalézt na nástupišti metra Můstek a předvést na policejní služebnu k dalším úkonům. U muže pak policisté nalezli nůž, u kterého se bude zjišťovat, zdali s ním mohl být spáchán popsaný čin. A to i přesto, že o něm zadržený prohlásil, že je „čistej“, stejně jako on.

Případ je prověřován pro trestný čin těžké ublížení na zdraví, za což hrozí v případě odsouzení až desetiletý trest odnětí svobody.

zdroj: pčr



Nepřehlédněte