Na okenní parapet se skvěle hodí hyacinty. Upoutají nejen jemně zbarvenými kvítky, růžovými, bílými, fialovými nebo modrými, ale i výraznou vůní.
Z Číny a Japonska pocházejí azalky. Kvetou jen šest až osm týdnů a vyžadují poměrně dost velkou péči, ale výsledek je přímo skvostný. A abychom ho dosáhli stoprocentně, koupíme rostlinu, u které minimálně třetina poupat ukazuje barvu, zaléváme ji pouze změkčenou vodou a dopřejeme jí teplotu maximálně patnáct stupňů.
Neodmyslitelnou součástí vánočně vyzdobeného interiéru jsou také vánoční hvězdy. Pochází z Mexika a korunou její krásy jsou listeny. Ačkoliv jsme zvyklí hlavně na sytě červené a šarlatové, vánoční hvězda může být zbarvená i růžově nebo lososově. Pro zálivku používáme vlažnou vodu a dbáme na to, aby byla květina na světlém místě bez přímých slunečních paprsků a pamatujte i na to, že by neměla stát v blízkosti topení, na suchém vzduchu jí totiž začnou opadávat listy.
Vánoční hvězda nemá ráda mnoho vody. Přelitá může ztratit barvu, aby dobře prosperovala, je vhodné udržovat zeminu jen mírně vlhkou, nesvědčí jí ani stojatá voda v podmisce.
Pokud o ni budete dobře pečovat, může se začervenat i příští Vánoce a nádherně ozdobit interiér. Po svátcích ji ostříhejte a mírně zalévejte, jen tak, aby zemina úplně nevyschla, a nechce ji nechte na světlém místě. Za pár týdnů vyraší zelené listy. Hlavní kouzlení ovšem nastane koncem září nebo začátkem října. Vánoční hvězda vyžaduje tmu, a tak ji přiklopte třeba krabicí, díky tomu se začnou brzy klubat barevné listy a květy.