Kam na léčivé a zážitkové termály? Zkuste Maďarsko a Slovensko

3.8.2022
Redakce

Pokud ještě letos toužíte vyrazit za hranice všedních dní či potřebujete podpořit své zdraví (ohrožené nekončícím přílivem špatných zpráv), nabízíme vám pár zajímavých alternativ s prokazatelně pozitivními účinky na zdraví. O podrobnosti jsme požádali zakladatelku CK MTM tour, paní Věru Malurovou, která se na zájezdy za zdravím již desítky let specializuje.

HEVÍZ, Maďarsko – unikátní přírodní termální jezero s lekníny

Nelze vynechat jedny z nejznámějších a nejnavštěvovanějších maďarských termálních lázní. Zdejší přírodní termální jezero je nejen unikátním přírodním výtvorem, ale má také výborné léčivé účinky a je největší svého druhu na světě. Koupat se v něm můžete celoročně, teplota vody v létě se pohybuje v rozmezí 33-35 °C, v zimě 25-28 °C. Jezero je obklopeno lesními porosty vybízejícími k procházkám a nad hladinou se vytváří voňavé mikroklima, příznivé třeba pro léčbu hlasivek. Termální voda pomáhá zejména při léčbě pohybového ústrojí, nervové a oběhové soustavy a dále je vhodná na kožní, trávicí a gynekologické obtíže.

KEHIDA, Maďarsko – atraktivní léčivé i zážitkové lázně

Jedny z nejmladších maďarských lázní si od roku 2003 našly už dlouhou řádku spokojených klientů. Atraktivní prostředí vnitřní i venkovní části lázní nabízí celoroční vyžití pro všechny generace. Vnitřní léčebná a relaxační část je oddělena skleněnou stěnou od zážitkové části s tobogánem a divokou řekou. V teplých léčivých termálních bazénech najdete řadu hydromasážních trysek, kterými můžete podle potřeby skvěle promasírovat nejrůznější bolavá místa. Termální voda v Kehidakustány má příznivé účinky zejména na chronické degenerativní onemocnění kostí a kloubů, kožní a gynekologické potíže, mírně zvýšený krevní tlak či neurologické potíže ze stresu a vyčerpání.

PODHÁJSKA, Slovensko – slovenské Mrtvé moře s výbornými léčivými účinky

Před covidem jedny z nejnavštěvovanějších evropských termálních lázní s vynikajícími léčivými účinky byly v loňském roce zcela uzavřené a letos fungují jen v částečném původním režimu. Slovenské úřady usilují o nastavení nových pravidel pro vypouštění zdejší termální vody a omezením čerpání zřejmě také směřují k jejímu hospodárnějšímu využití. I přes probíhající změny lze však i dnes unikátní léčivou vodu plně využívat v ubytovacích kapacitách, které mají přímý přístup k termální vodě. V rámci léčebných pobytů mají klienti neomezený celodenní vstup do termální vody stejně jako před covidem. Kdo tedy touží zdejší léčivou vodu využít, ať neváhá. Voda neztratila nic ze svých úžasných léčivých účinků.

Výše zmíněná lázeňská místa jsou jen příkladem toho, co vám cestovní kancelář může nabídnout. Na podzim se pořádají také zájezdy do královských lázní SÁRVÁR a klidných mladých lázní Celldömölk s bohatým zázemím. Ať si již vyberete cokoli, výborná maďarská kuchyně vás jistě nezklame a venkovská pohostinnost Podhájské ve vás zanechá chuť znovu se vrátit. Více informací najdete na webových stránkách www.mtmtour.cz.

 

 

 

 
 Nepřehlédněte