Kam si jít zabruslit? Máme pro vás velký přehled veřejných kluzišť v Praze

9.1.2018
Šárkos

Bruslení pod Žižkovskou televizní věží

Tady se bruslí od 1. prosince do konce března. Brusle vám tu půjčí za 50 korun. Ve všední dny se bruslí od 12 do 14, od 15 do 17 a od 18 do 21 hodin. O víkendech si ráno zabruslíte od 9 do 11 hodin. Za vstup na led se platí stovka, pouze večerní blok je o 20 korun dražší.

Bruslení Na Františku

Tady se bruslí do poloviny března, klouzat se tu můžete každý den (ve všední dny od 8 do 17.30 hodin a o víkendech od 10 do 19 hodin). V některé dny je ledová plocha pronajata a bruslení pro veřejnost se nekoná. Za blok bruslení se platí 50 korun (děti do 14 let jen 30 korun).

Bruslení na Vltavě je už jen dávnou vzpomínkou pamětníků. V roce 1947 však zimní radovánky vystřídala smrtící ledová obleva

Ledová plocha na Pankráci

Od začátku prosince do konce února najdete ledovou plochu před Arkádami Pankrác. Na led můžete od 9 hodin a vyženou vás z něj těsně před devátou večer. Děti do pěti let mají vstup zdarma, ostatní zaplatí 50 korun na celý den. Půjčení bruslí vás vyjde na 80 korun.

Kluziště na Černém Mostě

Kluziště najdete až do února i u západního vchodu do Centra Černý Most. Jednorázový vstup činí 60 korun, za půjčení bruslí dáte 80 korun. Bruslí se vždy od devíti do devíti.

Kluziště na Ovocném trhu

Tady se bruslí do 31. ledna. Oblíbené venkovní kluziště Pražanů i návštěvníků města v centru metropole o rozměrech 14 x 30 metrů je denně otevřené od 10 do 22 hodin. Vstup je zdarma, půjčovna bruslí za poplatek.

Bruslaře na berounském zimním stadionu čeká nové osvětlení

Kluziště na Letenské pláni

Bruslení na Letenské pláni v blízkosti ulice Milady Horákové naproti fotbalovému stadionu Sparta bude do 18. února. Plocha kluziště 40 x 20 metrů, k dispozici je půjčovna bruslí za poplatek. Připraven je i doprovodný program. Otevřeno denně od 9 do 21 hodin. Vstup zdarma.

Kluziště na náměstí 14. října

Bruslení na ledové ploše na rohu náměstí 14. října a Preslovy ulice (na části parkoviště za kostelem sv. Václava) bude až do 25. února. Kluziště je v provozu denně od 10 do 20 hodin. Bruslení je zdarma, brusle je možné si za poplatek zapůjčit.

Bruslení pod širým nebem? Třeba v Dejvicích nebo na Letné

Kluziště na hřišti u ZŠ Glowackého

Malí i velcí bruslaři mohou bruslit na kluzišti o rozměrech 20 x 40 metrů, na kterém nechybí půjčovna bruslí a dětských přileb, opory pro děti a brusírna bruslí. Pro veřejnost otevřeno ve všední dny od 13 hodin, o víkendech a ve svátky od 9 hodin. Otevřené je do 28. února.

Kluziště v karlínských kasárnách

Karlínská kasárna po mnoha letech ožívají do 28. února. Letos poprvé je v objektu kasáren kluziště, u kterého je k dispozici půjčovna bruslí a dětských přileb, opory pro děti a brusírna bruslí. Pro veřejnost otevřeno ve všední dny od 13 hodin, o víkendech a ve svátky od 9 hodin.

Kluziště na koupališti v Ládví

Malí i velcí bruslaři si mohou zabruslit na kluzišti o rozměrech 15 x 30 metrů, kde nechybí půjčovna bruslí a dětských přileb, opory pro děti a brusírna bruslí. Pro veřejnost otevřeno ve všední dny od 13 hodin, o víkendech a ve svátky od 9 hodin.

Berounská vzduchovka 2017: Střelecký závod ovládly dívky

Bruslení u Kulaťáku v Dejvicích

Mobilní ledová plocha o rozměrech 18 x 25 metrů je k dispozici bruslařům na dejvickém Vítězném náměstí na ploše farmářských trhů do 28. února. U kluziště je k dispozici kromě půjčovny bruslí i školička a stánek s drobným občerstvením. Umělé kluziště je otevřeno každý den od 9 hodin.

Kluziště na střeše Galerie Harfa

Veřejné bruslení a půjčovna bruslí na střeše Galerie Harfa denně od 15 do 18.30 hodin, v sobotu od 19 do 20.30 hodin až do 31. března. Veřejné bruslení pro děti do 10 let s doprovodem denně od 13 do 14.30 hodin. Vstup pro děti do 10 let s jejich nebruslícím doprovodem je zdarma.

Petanque pro otužilce si můžete zahrát v Radotíně

Bruslení na zimním stadionu Nikolajka

Bruslení pro veřejnost na stadionu Nikolajka v Praze 5 probíhá každou sobotu a neděli od 14 do 16 hodin do 25. března. Vstupné platí na celé dvě hodiny. K dispozici je půjčovna bruslí a prodejna hokejových potřeb včetně bazaru.

Bruslení na zimním stadionu Hvězda

Zimní stadion Hvězda v Praze 6 disponuje ledovou plochou o rozměrech 60 x 30 metrů. Nabízí veřejné bruslení ve vyhrazených dnech a hodinách. V areálu je také fitnesscentrum, spinning, restaurace s výhledem na ledovou plochu, bar a prodejna sportovních potřeb. Otevřeno je do 31. března.

Bruslení v hotelu Hasa

Zimní stadion v hotelu Hasa ve Vršovicích nabízí denně bruslení pro veřejnost s možností zapůjčení i nabroušení bruslí. Půjčovna bruslí je přímo na stadionu Hasa, kde mají všechny dámské i pánské velikosti. Bruslit tu můžete do 31. března.

Bruslaře na berounském zimním stadionu čeká nové osvětlení

Bruslení na Výstavišti Praha v Holešovicích

Veřejné bruslení se koná v Malé sportovní hale, multifunkčním objektu na pražském Výstavišti, každou sobotu a neděli od 16.15 hodin do 1. dubna. Děti do 6 let, hendikepovaní a nebruslící doprovod mají vstup zdarma. K dispozici je šatna na převlečení a přezutí a hrazdičky pro malé děti. Vstup na ledovou plochu s pukem a hokejkou je možný jen se souhlasem organizátora veřejného bruslení. Brusle se zde nepůjčují a nebrousí.

Bruslení na zimním stadionu Kobra

Nová ledová plocha 57 x 26 metrů, nové mantinely a ochranná skla. HC Kobra v Braníku nabízí pro veřejnost víkendové bruslení v sobotu od 14.30 hodin a v neděli od 14.45 hodin až do 30. dubna. Je tu možnost pronájmu ledové plochy. Součástí areálu je restaurace. Pokud nemáte vlastní brusle, na stadionu Kobra vám je zapůjčí za 80 korun.Nepřehlédněte