• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Středočechy a Pražany potrápila první námraza. Ráno museli seškrabávat led z aut

    Silnice ve Středočeském kraji byly v pondělí 13. listopadu ráno sjízdné, náledí se netvořilo, některé řidiče mohlo ráno zaskočit zledovatělé okno u auta.

    Čtenářka Miroslava, která žije v blízkosti Vltavy severně nad Prahou, uvedla, že ještě v 8 hodin ráno musela z čelního skla svého automobilu seškrabávat velmi tenkou vrstvu ledu. Silnice ale zledovatělá nebyla a sníh v širokém okolí také ne.

    Sníh padal jen v neděli večer na Rakovnicku a Příbramsku, v terénu bylo asi pět sypačů. Potom už podle dispečera středočeských silničářů nebylo nutné techniku nasazovat. V Praze v noci z neděle na pondělí také padal sníh, ale v mžiku roztál. To potvrzuje pan Michal z Horní Libně a paní Zuzana z Břevnova.

    Ranní teploty se pohybovaly kolem 2 stupňů, silnice ve středu Čech byly převážně mokré, náledí se nikde po ránu nevyskytovalo.

    Studený vzduch postupující Českém od severozápadu na konci minulého týdne přinesl déšť, který začal na západě a severozápadě Čech přecházet i ve středních a nižších polohách ve sněžení. Meteorologové upozorňovali na možné problémy v dopravě. Problémy s čerstvě napadlým sněhem včera měli například lidé z Plzeňského kraje. Sníh zůstal ve vyšších polohách.

    ČTK

    Vánoce na sněhu, nebo na blátě? Známe odpověď



    Nepřehlédněte