• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Koupaliště na Vysočině se připravují na letní sezonu

  19.5.2024
  Simona Knotková

  Jihlavský Vodní ráj zahájí letní sezonu 22. června.

  Ceny vstupného do venkovní části akvaparku zůstanou stejné jako vloni, řekl mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek. Zvyšovat vstupné se nechystají ani provozovatelé dalších letních koupališť. Mezi ně patří i koupaliště v Lukách nad Jihlavou, které by se podle předpokladu městyse mohlo otevřít už 1. června.

  Jihlavský Vodní ráj otevře venkovní bazény o něco později, než bylo obvyklé v dřívějších letech, kvůli přístavbě tří plaveckých drah v kryté části. Ze stejného důvodu budou podle mluvčího do 22. června zavřená hřiště na plážový volejbal. Tenisový kurt je už od tohoto týdne přístupný.

  Příprava letního areálu je podle mluvčího standardní. „To znamená – vypuštěné bazény se čistí, opravují se obklady, opravuje se dlažba, upravuje zeleň,“ řekl. Kromě toho se například budou měnit vodní čerpadla.

  Nové plavecké dráhy ve vnitřní části jihlavského akvaparku budou dlouhé 25 metrů. Sloužit začnou po letních prázdninách. Stavba za 35 milionů korun byla zahájena koncem minulého roku.

  V Moravských Budějovicích začnou pracovníci napouštět bazén koupaliště v příštím týdnu. Areál by měl být přístupný nejpozději od 15. června. Vstupné bude stejné jako před rokem, řekla Miroslava Bendová, ředitelka městské příspěvkové organizace Zikos.

  Třešťské přírodní koupaliště Malvíny by mohlo být otevřené v polovině příštího měsíce. „V červnu bychom chtěli především otevřít o víkendech. V týdnu uvidíme, podle počasí,“ řekl starosta Vladislav Hynk (KDU-ČSL). Uvedl, že koupaliště už je na sezonu v podstatě připravené, je vybraný provozovatel občerstvení. Letošní ceny vstupného budou podle starosty radní města ještě řešit.

  Na městském koupališti v Havlíčkově Brodě přibudou herní prvky pro děti, menší odpočinková zóna s lavičkami i hřiště na pétanque. „Věřím, že zejména v parných dnech, kdy se kapacita koupaliště rychle zaplní, lidé ocení možnost zjištění obsazenosti koupaliště on-line,“ uvedla místostarostka Marie Rothbauerová (ODS). Zahájení sezony bude záviset na počasí. „Cena vstupného zůstává na havlíčkobrodském koupališti aktuálně stejná jako v předchozích dvou letech,“ doplnila mluvčí města Zuzana Nevoralová.

  Letní koupaliště Polanka v Třebíči zůstane v létě zavřené kvůli rekonstrukci za 170 milionů korun bez DPH. Termín dokončení je 31. květen 2025.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte