Koupání se změnilo v drama: v Brně se utopil mladý muž

24.6.2022
Jaroslav Svoboda

K tragické události došlo v neděli v brněnských Chrlicích. Mladý muž podle očitých svědků zmizel pod hladinou místního rybníka a nad hladinu už nevyplaval. Na místo byli okamžitě přivoláni policejní potápěči, kteří našli tělo muže. Tomu už však nebylo pomoci.

Osmadvacetiletý muž se v neděli v podvečer koupal v rybníce v brněnských Chrlicích, když náhle zmizel pod hladinou. Toho si všimli i lidé procházející kolem rybníka a okamžitě zalarmovali záchranné složky. Po plavci už ale na břehu pátral jeho kamarád, našel však jen mobilní telefon a hromádku oblečení.

„Přivolaní policejní potápěči tělo muže dohledali pomocí sonaru, bohužel už bez známek života. Přivolaný lékař cizí zavinění u osmadvacetiletého muž neshledal. Jestli mladý plavec přecenil své síly, nebo jestli roli sehrála zdravotní indispozice či alkohol, pomůže objasnit nařízená zdravotní pitva,“ uvedla policejní mluvčí Petra Ledabylová.

Policisté i záchranáři se shodují na tom, že plavci by měli být před vstupem do vody opatrní. I takto tragicky totiž může dopadnout sportovní zážitek. Před vstupem do vody je potřeba vždy dobře zvážit své plavecké schopnosti a dovednosti a aktuální zdravotní stav, i u zdatných plavců. Pozor by si měl dát každý hlavně na alkohol, který, jak to tak bývá, je součástí radovánek u vody. Neplavci by pak měli mít potřebné vybavení a nepřeceňovat své síly.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte