Koupi domu političkou Krumpholcovou provází trestní oznámení

2.9.2022
Jan Štoll

Mladoboleslavská zastupitelka Jana Krumpholcová (Zelení), koupila od Lady Kamínkové dům o milion levněji, než stanovil odhad jeho hodnoty. Kamínková navíc tvrdí, že se dohodly na vyšší prodejní ceně, než kolik dostala zaplaceno a cítí se poškozená. To Krumpholcová odmítá, podle ní se jedná o kampaň, která jí má poškodit před volbami do zastupitelstva města. Obě ženy se tak obrátily na policii.

„K celé kauze mohu uvést v současné době pouze to, že se policie zabývá trestním oznámením, které jsem já sama podala z důvodu podezření, že mohlo dojít ke spáchání trestného činu pomluvy ve vztahu k mé osobě,“ uvedla zastupitelka Krumpholcová. Vadí ji, že se o prodej domu a jeho okolnosti zajímají média. „Vzhledem k faktu, že jde o cílené poškození mé dobré pověsti ve volbách, nebudu poskytovat další informace k tomuto soukromému sporu,“ napsala už dříve.

Na mladoboleslavské oddělení Policie ČR se pak obrátila Kamínková. „V lednu 2022 jsem se s p. Krumpholcovou ústně domluvila na odprodeji domu, kdy byl odhad domu 4,1 milionu korun, poté jsme se ústně domluvily, že ji dům prodám za 3,5 milionu korun. K prodeji došlo 17.2. 2022, kdy jsem na poště, na czechpointu podepsala kupní smlouvu,“ popsala Kamínková ve vysvětlení, které bylo policií požadováno z důvodu objasnění skutečnosti důležitých pro odhalení trestného činu nebo přestupku a jeho pachatele ve věci Prověření oznámení o podvedené ženě Mladá Boleslav.

Slovo proti slovu

„Druhý den jsem zašla do Fio banky, kde mám účet a tam jsem zjistila, že mám na účtu jen 3 miliony korun, kdy zbývalo doplatit 500 tisíc korun, jak jsme se domluvily ústně,“ popisuje dále Kamínková v dokumentu. Právě v tom je problém, ve smlouvě, kterou Kamínková podepsala ale nečetla, je uvedena prodejní cena 3 miliony korun. Podpis smlouvy naslepo vysvětluje únavou a tím, že důvěřovala Krumpholcové, se kterou před tím navázala důvěrný vztah. Což potvrdila i Krumpholcová. Podle Krumpholcové se ale na prodejní ceně 3,5 milionu nedohodly. „To tak rozhodně není,“ řekla už dříve.

Podle slov Kamínkové by policisté mohli věc prověřovat jako na možnou lichvu. To není neobvyklé, jako trestný čin lichvy je posuzován i prodej majetku za výrazně nižší cenu, než skutečně má. Musí k tomu ale svědčit i další skutečnosti. Tuto klasifikaci ve vztahu ke konkrétnímu případu ale není možné ověřit, policie ji odmítla potvrdit. „Policie České republiky v žádném případě nezveřejňuje a neposkytuje informace ke konkrétním osobám,“ uvedla mluvčí Krajského ředitelství policie Středočeského kraje Barbora Schneeweissová.

„Ve věci tvrzeného oznámení o „podvedení“ či „lichvě“ jsem ze strany policie kontaktována nebyla a vysvětlení jsem nepodávala,“ reagovala Krumpholcová a dodala. „Pokud po mě v této věci policie bude jakékoli informace požadovat, nemám samozřejmě problém jim sdělit všechny podrobné okolnosti ohledně koupě předmětné nemovitosti, jelikož nemám co skrývat a dle mého názoru jsme se já ani můj manžel nedopustili ničeho protiprávního.“

Na základě čeho, byla stanovena tří milionová prodejní cena domu uvedená ve smlouvě, ale dosud Krumpholcová nevysvětlila.

Jan ŠtollNepřehlédněte