• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Králův Dvůr u Berouna plánuje vybudovat novou školku pro cca 70 dětí. Bude to stát 20 milionů korun

  27.12.2017
  Soňa Brunnerová

  V Králově Dvoře na Berounsku by měla vzniknout školka se čtyřmi třídami, které pojmou 16 až 18 dětí. Město nemá nárok na dotaci, ale doufá, že mu na přestavbu budovy, kterou má v dlouhodobém pronájmu, přispěje Středočeský kraj.

  Klánovice populační boom neochromí: Otevřely novou přístavbu školky

  Králův Dvůr na Berounsku má v plánu zbudovat mateřskou školu v objektu, který patří Středočeskému kraji. Bývalou sociální školu město dostalo od hejtmanství k bezúplatnému využívání a chce v ní příští rok vybudovat novou školku se čtyřmi třídami. Přestavba bude stát zhruba za 20 milionů korun, uvedl starosta Petr Vychodil (ODS).

  „Jedná se o budovu bývalé sociální školy, kterou provozoval Středočeský kraj a který tuto činnost ukončil,“ řekl starosta. Na město v současnosti nebylo možné objekt bezúplatně převést, proto ji kraj dal Královu Dvoru k dlouhodobému bezplatnému pronájmu.

  Přeplněné školky čeká lítý boj. Od roku 2020 musí přijmout i batolata

  Vzniknou čtyři třídy, každá pro 16 až 18 dětí

  Třídy v nové školce budou pro 16 až 18 dětí, běžně mají kapacitu 25 míst. Učitelky se tak dětem budou moci více věnovat, na druhou stranu bude provoz pro město nákladnější.

  Známe 6 nejdražších školek v Praze. Většina lidí na ně nemá

  Město doufá, že dostane příspěvek od kraje

  Radnice má již hotovou projektovou dokumentaci na rekonstrukci. Náklady bude muset zřejmě hradit ze svého rozpočtu. Dotace na mateřské školy jsou nyní podle Vychodila totiž vypsané pro školky sídlící v budově škol. Radnice ale doufá, že se jí podaří získat příspěvek od kraje.

  Nedostatek míst v mateřských školách řeší i další středočeská města, nejčastěji v okolí Prahy. Za masivní výstavbou bytů a domů v minulosti zaostávalo budování infrastruktury.

  ČTK

  Tragický požár v Dolních Chabrech: Vstane lesní školka z popela?  Nepřehlédněte