Ředitel ŘSD Ing. Jan Kroupa: Kolaps na D1 byl mimořádně podezřelý

20.12.2018
Jan Štoll

Blokádu kamionu vyšetřuje Policie ČR jako veřejné ohrožení, víte o tom?

Ano, nějaký řidič nás informoval, že mu nepřišlo normální, co se na té dálnici dělo a podal trestní oznámení. Musím říct, že i záběry z dálnice odhalují nadmíru podezřelé chování kamiónů.

 

Považujete ten kolaps za standartní nebo na něm bylo něco podezřelého?

Při tom kolapsu byla řada věcí podezřelých. Kamiony nenechaly ani volnou bezpečnostní uličku. Policie musela uvolňovat cestu sypačům, i když jindy je právě tato ulička standardně volná. Takže určitě je na místě, aby to policie vyšetřila.

 

Po blokádě jste okamžitě zasáhl a ukončil spolupráci s Geosanem, jak budou opravy tohoto úseku D1 dál pokračovat?

Pro nás je nejdůležitější, aby firmy opravovaly dálnice tak, jak je na práce najímáme. Protože jsme nebyli spokojeni se stávajícím dodavatelem, ukončil jsem spolupráci a našel jsem jiné řešení. D1 je klíčová komunikace a musíme ji dostat co nejrychleji do stavu, že bude sloužit lidem.

 

Co podle Vás mohlo motivovat řidiče kamionů k takovému jednání?

Netroufám si ani představit, že to někdo způsobil úmyslně. Pokud by to policie potvrdila, znamenalo by to, že se nějaká zločinecká skupina snaží dosáhnout svých cílů naprosto mafiánským způsobem. A neštítí se přitom ani vzít jako rukojmí obyvatele naší země.

 

Podané trestní oznámení, zmiňuje společnost GEOSAN jako firmu, které by problémy vedení ŘSD mohly prospět. Dokážete si představit, že nějaká společnost tímto způsobem postupuje?

Nechtějte po mě spekulace, to si nemůžu dovolit. Hlavní je, aby to policie vyšetřila a vše rozkryla. My se jako ŘSD budeme snažit být maximálně nápomocni.Nepřehlédněte