Krutá smrt v temnotách jeskyně. Jaké hrůzy se kdysi odehrály v Býčí skále?

14.9.2018
Šárkos
Další fotky

Jeskyně, která byla svědkem sadistických vražd

Býčí skála je druhým nejdelším jeskynním systémem v Česku. Měří celých 15 kilometrů! Nachází se severně od města Brna v Křtinském údolí mezi městem Adamov a městysem Křtiny. Ale zpět k děsivým událostem.

„Slyšet byly výkřiky, zpěv, ale i volání. Potom se objevilo několik světel v místech, kde nikdo nestál,“ popisuje jeden ze svědků. V jeskyni bylo v dávných dobách, přibližěn 500 let před Kristem, hromadné rituální pohřebiště. Co se tam stalo?

Děsivé kroky, otvírající se dveře a tajné chodby. Víte, kde je nejstrašidelnější hrad v Česku?

Do jeskyně měl být zavlečen náčelník, kterého doprovázely ženy, čeleď a koně. „Byli zavlečeni dovnitř, zbaveni ozdob a usmrceni. Některým byly useknuty ruce, jiným rozťaty hlavy. Vraždilo se neúnavně, dokud nebyly všechny oběti mrtvé. I koně rozsekali na kusy a jejich údy rozeseli po jeskyni. Nádoby s obětními dary byly navršeny na jednu hromadu a na vše bylo rozestřeno zuhelnatělé obilí,“ popisuje hrůzy ve své knize Jindřich Wankel.

Místo má výrazně negativní energii

Už od doby děsivých událostí je tady cítit jakási negativní energie, mystika, která vás vtáhne dovnitř. Je to velmi podobné Bohnickému hřbitovu bláznů v Praze. Kdokoliv, kdo se pokusil u jeskyně přenocovat, měl špatné, stísněné pocity a slyšel podivné zvuky.

Bohnický hřbitov bláznů možná dostane novou tvář

Patříte-li mezi odvážlivce a chcete to riskovat, vydejte se na silnici propojující Adamov a Křtiny na Blanensku. Odtamtud už následujte modrou turistickou značku. Když budete mít štěstí, neodnesete si z výletu žádné psychické následky.

FOTO: Býčí skála

Býčí skála - Býčí skálaBýčí skála - Býčí skálaBýčí skála - býčí skálaBýčí skála - Býčí_skála_CaveBýčí skála - Býčí_skála
Další fotky
Býčí skála - Jeskyně_Býčí_skála_1Býčí skála - Býčí_skála_vchod23Býčí skála - Jeskyně_Býčí_skála


Nepřehlédněte