• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Krutá smrt v temnotách jeskyně. Jaké hrůzy se kdysi odehrály v Býčí skále?

  14.9.2018
  Šárka Turčeková
  Další fotky

  Výkřiky, zpěv, volání. To je prý slyšet na místech, která se nachází v okolí vchodu do takzvané Býčí skály v Moravském krasu na Blanensku. Toto tajemné místo láká k návštěvám turisty z celé republiky. Ale proč? A je vůbec radno na toto místo chodit o samotě? Vyslyšte napřed tento příběh.

  Jeskyně, která byla svědkem sadistických vražd

  Býčí skála je druhým nejdelším jeskynním systémem v Česku. Měří celých 15 kilometrů! Nachází se severně od města Brna v Křtinském údolí mezi městem Adamov a městysem Křtiny. Ale zpět k děsivým událostem.

  „Slyšet byly výkřiky, zpěv, ale i volání. Potom se objevilo několik světel v místech, kde nikdo nestál,“ popisuje jeden ze svědků. V jeskyni bylo v dávných dobách, přibližěn 500 let před Kristem, hromadné rituální pohřebiště. Co se tam stalo?

  Děsivé kroky, otvírající se dveře a tajné chodby. Víte, kde je nejstrašidelnější hrad v Česku?

  Do jeskyně měl být zavlečen náčelník, kterého doprovázely ženy, čeleď a koně. „Byli zavlečeni dovnitř, zbaveni ozdob a usmrceni. Některým byly useknuty ruce, jiným rozťaty hlavy. Vraždilo se neúnavně, dokud nebyly všechny oběti mrtvé. I koně rozsekali na kusy a jejich údy rozeseli po jeskyni. Nádoby s obětními dary byly navršeny na jednu hromadu a na vše bylo rozestřeno zuhelnatělé obilí,“ popisuje hrůzy ve své knize Jindřich Wankel.

  Místo má výrazně negativní energii

  Už od doby děsivých událostí je tady cítit jakási negativní energie, mystika, která vás vtáhne dovnitř. Je to velmi podobné Bohnickému hřbitovu bláznů v Praze. Kdokoliv, kdo se pokusil u jeskyně přenocovat, měl špatné, stísněné pocity a slyšel podivné zvuky.

  Bohnický hřbitov bláznů možná dostane novou tvář

  Patříte-li mezi odvážlivce a chcete to riskovat, vydejte se na silnici propojující Adamov a Křtiny na Blanensku. Odtamtud už následujte modrou turistickou značku. Když budete mít štěstí, neodnesete si z výletu žádné psychické následky.

  FOTO: Býčí skála

  Býčí skála - Býčí skálaBýčí skála - Býčí skálaBýčí skála - býčí skálaBýčí skála - Býčí_skála_CaveBýčí skála - Býčí_skála
  Další fotky
  Býčí skála - Jeskyně_Býčí_skála_1Býčí skála - Býčí_skála_vchod23Býčí skála - Jeskyně_Býčí_skála


  Nepřehlédněte