Kryptoměny u nás nabírají na popularitě

14.9.2021
Pavel Felt

Vedle bitcoinu, na který stále připadá drtivá většina obchodů, byl v srpnu zájem také o ethereum nebo dogecoin, které zaznamenaly meziroční nárůsty v desítkách procent.

Během srpna se kurz bitcoinu zvýšil o téměř 20.000 USD a atakoval hranici 50.000 dolarů (1,076 milionu Kč). V současnosti se prodává okolo 45.000 USD, což je o 340 procent více, než před rokem. Je to však stále přibližně 19.000 USD pod letošním a zároveň historickým maximem 64.000 dolarů. Letošní minimum bylo okolo 29.000 USD na začátku roku, hranice 30.000 USD se bitcoin dotkl i v druhé polovině července.

„V srpnu táhlo kurz bitcoinu vzhůru několik pozitivních zpráv a naopak chyběly ty negativní. Vedle podpory šéfa Tesly Elona Muska měly na růst vliv i informace o vstřícnějším přístupu Německa ke kryptoměnám, chystaném přijetí bitcoinu jako platidla v Salvadoru nebo jeho akceptaci na Kubě,“ uvedl ředitel Bit.plus Martin Stránský.

Na podzim by měl kurz bitcoinu i dalších hlavních kryptoměn podle odhadů posilovat, i když pomalejším tempem než na začátku roku. To ale může mít vliv na nižší objem obchodů. Celkově mohou trh digitálního zlata ovlivnit restrikce spojené s opětovným šířením koronaviru, poptávku mohou naopak zvyšovat obavy z rostoucí inflace, dodal Bit.plus.

Zdroj: jv/ctkNepřehlédněte