Liberecký kraj majetkově vstupuje do semilské a jilemnické nemocnice. Proč?

10.9.2021
Fefík

Kraj za ně zaplatí 154,5 milionu korun a dalších bezmála 33 milionů korun přidá na investice. Peníze, které města za své akcie získají, investují do rozvoje nemocnice.

Cena bude postupně splácena v dohodnutých splátkách po dobu osmi let a Liberecký kraj bude oprávněn vykonávat všechna akcionářská práva v plném rozsahu již od uzavření příslušných smluv,“ informoval Vladimír Richter, radní pro resort zdravotnictví Libereckého kraje.

V Poniklé můžou slavit! Ministerstvo kultury prohlásilo historický most na Mejtě za kulturní památku

Nemocnici vstup kraje do vlastnické struktury přinese lepší podmínky pro vyjednávání se zdravotnímu pojišťovnami i lepší záruky pro jednání s bankami o úvěrování investičních záměrů v budoucnu. Vstup Libereckého kraje do MMN a.s. je také dalším krokem směrem k majetkovému propojení nemocnic v kraji. Naším cílem je spolupráce nemocnic ve prospěch pacientů, udržení rozsahu a kvality nemocniční péče v kraji,“ uvedl hejtman Martin Půta.

V současné době vlastní město Jilemnice 65 % akcií a město Semily 35 % akcií. Po vstupu kraje bude Jilemnice vlastníkem 54,11 % a Semily 29,14 % akcií.

Zdroj: Liberecký krajNepřehlédněte