• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Máslo za 15 korun? Na Masarykově nádraží je v „máslomatu“, kupuje se přes aplikaci

  11.12.2017
  Šárka Turčeková
  Další fotky

  Cena másla se v českých obchodech vyšplhala až kolem 70 korun za kostku. Na pražském Masarykově nádraží se objevil Máslomat, jinak řečeno automat na máslo. Ten nabízí cenu 15 korun za 250 gramovou kostku másla. Má to ale jeden háček, máslomat se obsluhuje speciální aplikací v mobilu. Máslomat si vymyslela společnost Mastercard s bankou Moneta Money Bank. 

  Ve vestibulu Masarykova nádraží v Praze vznikl stánek, u kterého je lákavá cedule „čerstvé máslo 250 gramů za 15 korun při platbě pomocí Android Pay“. U stánku stojí slečna, která pomáhá lidem automat obsluhovat a před máslomatem se tvoří malá frontička. Zvědaví kolemjdoucí nevěřícně zírají na cenu másla uvedené na tabuli a drbou se na hlavě. Ve frontě zatím nestojí důchodci, nejspíš už mají nakoupeno, nebo je pro ně manipulace s aplikací v mobilu příliš složitá.

  FOTO: Máslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze

  Máslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na másloMáslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na másloMáslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na másloMáslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na másloMáslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na máslo
  Další fotky
  Máslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na másloMáslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na másloMáslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na másloMáslomat stojí v areálu Masarykova nádraží v Praze - máslomat automat na máslo

  „Průměrně sem denně dorazí 40 až 50 lidí. Myslím, že maximum bylo 65. Jedná se hlavně o mladší zákazníky, nejstarším je třeba 45 let. Starší lidé mají problém s tím, že nemají zkušenosti s obsluhou mobilních aplikací. Jiní zase byli naštvaní, že právě jejich banka tuto službu neposkytuje. Stánek by tu měl být i příští týden,“ uvedla obsluha automatu.

  Praha se chystá na Vánoce, projede jí i Mikuláš s čertem a andělem

  Právě v tom, jako má kdo banku, tkví celá dostupnost služby. Je nutné mít banku, která podporuje platbu přes aplikaci Android Pay – tu podporují nyní banky J&T banka, mBank, Moneta a Komerční banka, která se přidala před několika dny. Přestože je máslomat částečnou propagací banky Moneta, mohou v něm platit i zákazníci uvedených bank. Nutné je mít také mobilní telefon, který aplikaci podporuje. Některé telefony bohužel systém platby Anroid Pay nepodporují.

  Android Pay je aplikace od Google, jedná se o aplikaci pro bezkontaktní mobilní platby. Po instalaci aplikace je potřeba tam nastavit kartu. Pokud pak máte jednu ze čtyř uvedených bank (J&T banka, mBank, Moneta a Komerční banka), můžete pohodlně u automatu na máslo zaplatit. Pomůže vám s tím na místě i obsluha máslomatu.

  Nákup másla má ještě jedno omezení. V jeden den lze koupit pouze 3 másla na osobu.

  Máslomaty jsou na různých místech v Praze. Máslomat stojí u východu do Havlíčkovy ulice a je v provozu do 14. prosince. Od 10. prosince bude máslomat v Holešovické tržnici a od 12. prosince opět na Masarykově nádraží. Máslo v automatu dodává jihočeská mlékárna Madeta.

  Vánoce na sněhu, nebo na blátě? Známe odpověď  Nepřehlédněte