Masturbace může zachránit mužům život, potvrdil výzkum

30.11.2017
Šárkos

V Česku momentálně žije 60 tisíc mužů s rakovinou prostaty, přičemž každý den je zjištěno na 20 nových případů. Čtyři muži rakovině prostaty každý den podlehnou. Prostata, neboli předstojná žláza má u novorozence velikost hrášku, postupně se ale zvětšuje a způsobuje závažné zdravotní problémy.

Run for Movember 2017: Kníratý běh pro zdraví mužů

Podle lékařů masturbace nemá žádné zdravotní nevýhody, naopak muž může masturbovat jak často chce a může, říká Michal Pohanka ze Sexuologického ústavu VFN. „Není žádná ideální obecně platná frekvence, záleží na individuálním vkusu a temperamentu, obecně lze říci, že pozitivní je několikrát týdně,“ doplnil Pohanka.

Kromě prevence rakoviny pomáhá masturbace i léčbě zánětů a bolestí prostaty, zlepšuje plodnost a podle některých studií má pozitivní efekt na rehabilitaci penisu, při poruchách erekce a předčasné ejakulaci.

Češky a jejich zkušenosti s onanisty: Potkáváme je prakticky všude

TIP: Víte, jaké techniky a způsoby masturbace existují? Přečtěte si návodné články o masturbaci a užijte si ještě lepší zážitek.

Pravidelnou masturbaci považuje za součást svého života 80 procent mužů, ukázal průzkum mezi 500 českými muži z přelomu letošního září a října, který si nechala zpracovat VFN. Tři čtvrtiny dotázaných mužů přitom měli stálou partnerku, či partnera a masturbaci kombinovali s pohlavním stykem.Nepřehlédněte