Měl jsem si dát tu zatracenou vakcínu, napsal muž v jedné ze svých posledních zpráv. Pak zemřel

4.8.2021
Simona Knotková

Média o Michaelově příběhu informovala jeho přítelkyně Jessica DuPreez. Kromě ní muž po sobě zanechal pět dětí včetně tří z předchozího vztahu.

Kvůli vakcíně žena skončila v kómatu. Přesto všem vzkazuje: Nechte se očkovat!

Rodina z Las Vegas si v půli července vyjela na dovolenou, kde se během pobytu na slunci všichni spálili. Michaelova kůže se zbarvila do fialova a vytvořily se mu na ní puchýřky. Za pár dní se přidala zimnice a nechutenství. Podle lékařů se jednalo pouze o úžeh. Když se příznaky ale zhoršily, muži byl diagnostikován covid. Pak to šlo už rychle.

Michael dostal oboustranný zápal plic a o pár dní později na jednotce intenzivní péče zemřel. V jedné ze svých posledních zpráv píše: „Měl jsem si dát tu zatracenou vakcínu.“

Žena později novinářům vysvětlila, že se její rodina přes rok rozhodovala, zda a jakou vakcínu si nechat dát. „Nebylo to tak, že bychom se nechtěli očkovat. Chtěli jsme si jenom počkat a zjistit, která bude pro nás ta nejlepší, která má nejméně vedlejších účinků a je nejbezpečnější,“ uvedla.

Ostatním nyní vzkazuje, aby neváhali a nechali se očkovat, co nejdříve to jde. Jejich zaváhání mělo totiž fatální následky.

Česko je outsider v očkování. Horších je jen 7 zemí EU

„Moje děti teď nemají otce. Raději bych brala špatnou reakci na vakcínu, než abych pohřbívala svého manžela.“

Zdroj: CNN.comNepřehlédněte