Měl u sebe drogy za 50 tisíc i střelné zbraně. Skončil ve vazbě

19.9.2022
Jiří Bydžovský

Strakoničtí kriminalisté zadrželi 37letého drogového dealera ze Strakonic. Měl u sebe drogy za více než 50 tisíc korun a plynové střelné zbraně. Několik týdnů monitorovali a dokumentovali jeho protiprávní jednání, až přišel den policejního zásahu. 17. září si pro muže po předchozím souhlasu Okresního státního zastupitelství ve Strakonicích přišla zásahová jednotka Krajského ředitelství Jihočeského kraje. Hrozí mu 10 let vězení.

Zásahovka muže zadržela po 23 hodině ve vstupní hale panelového domu ve Strakonicích., ve kterém bydlel, a právě v době, když se vracel z nákupu grog.  „Policisté u zadrženého muže nalezli mimo jiné i plynovou zbraň a igelitový sáček s minimálně 55 gramy pervitinu.  Policisté následně provedli domovní prohlídku v bytě, kde v současné době bydlel,“ uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Zadržený muž měl policistům vydat, mimo jiné, i další dvě střelné, sáčky se sušinou marihuany a věci pocházející s největší pravděpodobností z trestné činnosti. Návykové látky měl muž, podle policie, distribuovat převážně na Strakonicku.

„Drogy prodával nebo je poskytoval za odcizené věci, které mu přinášeli uživatelé návykových látek.  Sedmatřicetiletý recidivista, několikrát soudně trestaný převážně za násilnou a majetkovou trestnou činnost, je v současné době obviněný ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a ze spáchání přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti,“ dodala mluvčí.

Policisté podali Okresnímu státnímu zastupitelství Strakonice podnět na vydání návrhu na vzetí recidivisty do vazby, který soud akceptoval a muž skončil ve vazební věznici. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.

Zdroj:vzNepřehlédněte