Migranti znovu zaměstnali jihomoravské policisty

4.8.2022
Redakce

Policie v Jihomoravském kraji ve středu zajistila dalších 13 migrantů, kteří se nelegálně dostali na území České republiky. Šlo především o syrské uprchlíky. Počty zajištěných běženců v kraji se v poslední době zvyšují.

Migranty policie zajistila v katastru obcí Hrušky, Moravská Nová Ves a v Hodoníně. Za květen jich policie na jihu Moravy zajistila 84, následující měsíc 165, v červenci 383.

„Policisté hlídkují na zelené hranici i na hraničních přechodech. Využíváme i technické prostředky: detektor tlukotu srdce, vozidlo s termovizí, spolupracujeme s leteckou službou (drony, vrtulník). V případě větších záchytů nám se zpracováním jednotlivých případů pomáhají i jiné kraje,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

V úterý se přímo na hraničním přechodě na dálnici D2 podařilo zajistit tři mladé Syřany a zároveň zadržet možného převaděče, který je v osobním autě převážel. Cizinec je podezřelý z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Cílová destinace zůstává pro migranty stejná, jde o státy západní Evropy.

Policisté po zajištění migrantů zjišťují, odkud cizinci do Česka vstoupili a zda nepožádali o azyl v jiné zemi. Vráceni bývají právě buď do země, ze které přijeli, nebo do země, kde o azyl požádali. Požádat o azyl mohou také v ČR.

Zdroj: ČTK, skNepřehlédněte