Místo domů v sociálně vyloučené lokalitě chystá Sokolov vystavět parkoviště

20.11.2020
Redakce

„Chceme tuto oblast udělat atraktivní lokalitou pro bydlení a postavit tam dvě parkoviště. Měly by tam přibýt zhruba desítky parkovacích míst. Co se týče nákladů na výstavbu, tak ty budou patrné z projektové dokumentace, kterou v současné době zhotovujeme. Jedno parkoviště bude o to důležitější, protože bude ležet poblíž kina Alfa,“ řekl Picka.

Domy připravené k demolici město před časem odkoupilo od společnosti Sokolovská uhelná. Jsou v sociálně vyloučené lokalitě, proto chce radnice zabránit i tomu, aby se do nich nastěhovali další problémoví nájemníci. V těchto místech chybějí parkovací místa, proto se vedení města rozhodlo postavit tam parkoviště.

V Hornické ulici přijde zbourat krajní část budovy, konkrétně jeden ze šesti vchodů, v Heyrovského ulici pak jeden dům. Předpokládané ceny podle projektu měly být 13,5 milionu a druhá zakázka 10,5 milionu korun. Z výběrového řízení ale vzešly ceny nižší, a to 1,7 a 2,3 milionu korun, uvedl Picka. Na bourání objektů získalo od ministerstva pro místní rozvoj z programu demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách město dotaci, která pokryje 50 procent nákladů.

vera/čtk

Karlovarská TOP09 chce hejtmana pro ODS/KDU-ČSL a rychle koalici. S Kulhánkem jim dochází trpělivostNepřehlédněte