Místo fotbalového hřiště bude smíchovská náplavka, rozhodla radnice. Sportovní plochy prý mohou být i jinde

22.1.2018
Šárkos
Další fotky

„Vyjádřili jsme se k tomu kladně, protože majitel řešení, které je v souladu s metropolitním plánem a strategií toho, jak by měl vypadat břeh řeky. V návrhu je podél řeky široký pás určený pro zeleň a rekreaci, veřejný prostor je vybavený kavárnami a obchody. U vody dřevěná plata, lodičky, bude tam i možnost ležení na trávníku. Teď je fotbalové hřiště neprostupná bariéra podél řeky,“ uvedla zastupitelka a předsedkyně Výboru územního rozvoje Prahy 5 Zuzana Hamanová.

FOTO: Místo fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty

Místo fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf Centrum
Další fotky
Místo fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf CentrumMísto fotbalového hřiště by měla být v Praze 5 prodloužená náplavka s byty - Fotbalové Hřiště Praha 5 Erpet Golf Centrum

Vlastníkem pozemku je spolek SK Smíchov, který vlastní také současné Erpet Golf Centrum, vedle kterého fotbalové hřiště stojí. To je však v současnosti využíváno spíše komerčně na pronájem. V roce 2011 se v metropolitním plánu pozemku změnila sportovní plocha na „určeno k zástavbě“.

„Plán navazuje plně na rozvoj Smíchova. Dělají tam příčnou osu, která směřuje do Smíchov City a měla by propojit Smíchov City s rekreačním územím na Císařské louce. Dále by se tam měla postavit lávka, která by procházela novou (tou navrženou) částí a místo sportovní plochy by tam bylo rekreační území podél řeky,“ dodala Hamanová.

Ilustrační foto

Motolská skládka obsahuje nebezpečný odpad a nikdo tam nesmí. Na revitalizaci ale Praha 5 nemá peníze

Cílem je prý také zprostupnit řeku od Barandovské skály až na Kampu. Celý levý břeh řeky by tak byl uvolněný pro pěší a cyklisty. Návrh je podle zastupitelky vyprocovaný od šikovného architekta. „Co navrhují, je tak trochu po vzoru Kodaně,“ podotkla zastupitelka.

Vlastník slíbil radnici 70 milionů

Spolek SK Smíchov slíbil radnici sedmdesát milionů na projekt „ze své kapsy“, pokud mu potřebná povolení dá tento rok. Radnice návrh plně podpořila a zamířil na magistrát. Bude však trvat nejméně 6 let i více, než se kopne lopatou. Projekt musí projít dlouhým řízením, kdy ho budou odborníci připomínkovat. Proběhnout musí také SEA (Posuzování vlivů na životní prostředí).

Praha 5 chce mít v Portheimce galerii skla. S objektem se pojí zajímavá historie. Víte, jaká?

„Osmnáctého ledna hlasovalo osm lidí z Výboru pro územní rozvoj magistrátu pro. Podle mého názoru není šance na změnu metropolitního plánu. Tím, že pozemek nepatří ani městské části ani magistrátu,“ řekl k tomu předseda místního sdružení Pirátů na Praze 5 Daniel Mazur. Podle něj nemá cenu s projektem bojovat, ale vyjednat co nejlepší podmínky.

Sportovišť prý neubude

Podmínou projektu bylo to, aby investor kompenzoval úbytek sportovních ploch někde jinde. „Musí nahradit ty sportovní plochy, které by tady ubyly,“ řekla Hamanová. Současné fotbalové hřiště je prý stejně moc blízko centru.

Překvapivé zjištění: Praha 5 je znečištěná kvůli emisím z lodí

„Je to dvousečné. Zastupitelé na jednu stranu hledají místo pro hřiště a pro zeleň. Ale když je pak někde park, nebo hřiště, tak tam nechají postavit barák,“ vyjádřil se předseda Sdružení nezávislých občanů Prahy 5 Karel Bauer.Nepřehlédněte